Ukraińcy jak MacGyver

i

Autor: AP Ukraińcy jak MacGyver

Co za kreatywność!

Ukraińscy żołnierze jak MacGyver. Lista sztuczek, jakimi przechytrzyli Rosjan! [GALERIA]

2022-09-07 9:49

Od początku rosyjskiej inwazji Ukraińcy dają dowód nie tylko swojej odwagi i siły, ale też kreatywności. Generał Ben Hodges, były dowódca sił USA w Europie, nie ma wątpliwości: ukraińscy żołnierze są jak legendarny MacGyver - potrafią zrobić coś z niczego i w zaskakujący sposób tego użyć. To wystarczy, by wygrać wojnę? Oto najbardziej spektakularne sztuczki Ukraińców.

Na początku sierpnia po mediach społecznościowych zaczęły krążyć zdjęcia fragmentów amerykańskich rakiet przeciwradarowych powietrze-ziemia AGM-88 HARM na Ukrainie. To o tyle zaskakujące, że nie da się ich wystrzeliwać z posowieckich samolotów, którymi dysponuje Ukraina. Wiele osób zastanawiało się wówczas, czy i skąd dokładnie Kijów mógł otrzymać zachodnie myśliwce przystosowane do wystrzeliwania takich pocisków. Odpowiedź była zaskakująca: zgodnie z tym, co ustalił Pentagon, ukraińskie lotnictwo po prostu znalazło sposób, by zintegrować amerykańskie rakiety ze swoimi MiG-ami.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińska koza bohaterką! Poszła na spacer i... wysadziła rosyjskich żołnierzy

Bądź Ukraińcem, bądź jak MacGyver

To jeden z przykładów niezwykłej i niemożliwej wręcz kreatywności Ukraińców. Generał Ben Hodges, były dowódca armii Stanów Zjednoczonych w Europie, w wywiadzie udzielonym dla "The New York Times" porównał ukraińskich żołnierzy do MacGyvera, kultowego bohatera serialu o tym samym tytule, który potrafił wydostać się z trudnej sytuacji za pomocą kreatywnie zaimprowizowanych materiałów dostępnych pod ręką. Jakie jeszcze sztuczki mają na koncie Ukraińcy? Dowiecie się z naszej galerii. 

CZYTAJ TAKŻE: Horror! Matka wyrzuciła z balkonu swoje córeczki. Trzylatka zmarła w szpitalu

KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch: Bez pomocy Zachodu Ukraina przegra tę wojną
Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki