USA uderzają w kochankę Putina. Alina Kabajewa na czarnej liście

i

Autor: AP / Mikhail Metzel USA uderzają w "kochankę Putina". Alina Kabajewa na czarnej liście

Wojna na Ukrainie

USA uderzają w "kochankę Putina". Alina Kabajewa na czarnej liście

2022-08-03 13:20

Stany Zjednoczone podjęły działania przeciwko domniemanej "kochance Putina". Alina Kabajewa znalazła się w gronie kolejnych osób i instytucji objętych amerykańskimi sankcjami w związku z wojną na Ukrainie. Jak stwierdza oficjalny komunikat władz USA, Alina Kabajewa ma "bliskie relacje z Putinem". Zachodnie media pisały wcześniej, że "kochanka Putina" ma z nim dzieci, a trzecie jest w drodze.

Alina Kabajewa nazywana jest "kochanką Putina". Została objęta amerykańskimi sankcjami

Alina Kabajewa nareszcie została objęta amerykańskimi sankcjami. Wcześniej według nieoficjalnych doniesień "Wall Street Journal" Waszyngton unikał takiego kroku, nie chcąc zakłócać negocjacji pokojowych z Rosją. Negocjacje te jednak dawno zostały przerwane. Teraz Amerykanie najwyraźniej nie widzą już przeszkód na drodze do objęcia sankcjami domniemanej "kochanki Putina". Jak stwierdza oficjalny komunikat władz USA, Alina Kabajewa ma "bliskie relacje z Putinem". Poza byłą olimpijską gimnastyczką na czarnej liście Departamentu Stanu USA znalazło się trzech kolejnych rosyjskich oligarchów oraz 24 podmioty należące do sektora zbrojeniowego. Alina Kabajewa wcześniej została objęta sankcjami przez Wielką Brytanię i Unię Europejską. "Podczas gdy niewinni ludzie cierpią z powodu nielegalnej agresji Rosji, sojusznicy Putina wzbogacili się i finansowali swój luksusowy styl życia. Departament Skarbu użyje wszelkich narzędzi, by zapewnić, że rosyjskie elity i pomocnicy Kremla zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za ich współudział w wojnie, która kosztowała życie niezliczonych osób" - powiedziała Janet Yellen, Sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosja oskarża USA. "Bezpośrednio zaangażowane w konflikt na Ukrainie"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rząd każe oszczędzać prąd i gaz! Ogromne kary za łamanie przepisów

Sonda
Cz sankcje na Rosje zostaną kiedyś zniesione?

Alina Kabajewa. Kim jest? Doniesienia o dzieciach z Putinem i kolejnej ciąży

Alina Kabajewa to jedna z najbardziej intrygujących postaci w otoczeniu Władimira Putina. Często nazywana jest "kochanką Putina", między innymi przez lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, dziś uwięzionego w kolonii karnej, w dodatku po próbie otrucia nowiczokiem. Zachodnia prasa, na przykład "New York Post", nie raz publikowała efekty swoich dziennikarskich śledztw na temat byłej gimnastyczki olimpijskiej. Uzyskane informacje potwierdzały bardzo bliskie relacje 70-letniego dziś Władimira Putina z 39-letnią obecnie Aliną Kabajewą. Według "SonntagsZeitung" para ma dwójkę małych dzieci, a trzecie jest według "General SVR" w drodze, co niezbyt ucieszyło rosyjskiego dyktatora.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Będzie zawieszenie broni na Ukrainie? "Dobre wiadomości, Kreml chce negocjacji"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjskie rakiety spadły przy granicy z Polską! Brakowało 15 kilometrów

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pokaż nam, jakim bystrzachą jesteś!

Pytanie 1 z 10
Winston Churchill otrzymał w 1953 roku...
Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: NATO jest dziś silniejsze dzięki Putinowi

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki