Szczyt G20, David cameron

i

Autor: Paul Ellis David Cameron

Wybory w Wielkiej Brytanii 2015 – co się zmieni dla Polaków?

2015-05-08 16:53

Wybory 2015 w Wielkiej Brytanii zakończyły się wygraną Partii Konserwatystów z Davidem Cameronem na czele. Ich wygrana w czwartkowych wyborach może wiele zmienić dla Polaków mieszkających na Wyspach. Już 2015 roku mogą zostać pozbawieni swoich licznych przywilejów socjalnych, a wielu z nich może zostać nawet wydalonych do Polski! Czy teraz Polacy będą masowo wracać do ojczyzny?

Wybory w Wielkiej Brytanii to już kolejne zwycięstwo Konserwatystów. Ich lider David Cameron już od dawna dawał do zrozumienia, że nie jest przychylny obcokrajowcom – w tym Polakom – mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Od kilkunastu lat Polacy masowo wyjeżdżają za pracą do Wielkiej Brytanii. W przekonaniu, że zatrudnienie znajdą bez problemu, emigrują całymi rodzinami, nawet bez znajomości języka. Rodaków zachęcały liczne formy pomocy państwowej – zasiłki, dodatki, opieka zdrowotna itd. Czy po wczorajszych wyborach zaczną z powrotem wracać na ojczyznę? Niewykluczone, bowiem wygrana partia planuje niepokojące zmiany dla przybyłych na wyspy. Co planuje David Cameron?
- Chce ograniczyć przyjazdy obcokrajowców do kilkudziesięciu tysięcy rocznie.
- Wprowadzi limity przywilejów tym imigrantom, których dzieci mieszkają poza terytorium Wielkiej Brytanii.
- Zaostrzone zostaną prawa do świadczeń i mieszkań socjalnych - Polacy będą musieli przepracować w kraju minimum cztery lata.
- Prawa do zasiłków mieszkaniowych stracą również ci, którzy nie mówią po angielsku i nie chcą podjąć nauki.
- Premier ostrzega, że wydali z kraju bezrobotnych imigrantów, jeśli nie znajdą pracy przez okres 6 miesięcy.

Zobacz też: WIELKA BRYTANIA: Rośnie poparcie dla Davida Camerona