Zabronią ładowania aut elektrycznych? Wszystko przez srogie upały!

i

Autor: Shutterstock Zabronią ładowania aut elektrycznych? Wszystko przez srogie upały!

Prąd jest w cenie

Zabronią ładowania aut elektrycznych? Wszystko przez srogie upały!

2022-09-02 8:30

Amerykańskie Stowarzyszenie Energetyki Publicznej (APPA) zaapelowało do mieszkańców Kalifornii, by w związku z przedłużającą się falą upałów i zwiększonym zapotrzebowaniem na prąd, zrezygnowali z ładowania aut elektrycznych. Zniechęcanie do korzystania z tej formy transportu stoi w sprzeczności z zapowiedziami, że od 2035 r. w stanie będzie obowiązywał zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi.

Ekstremalne upały w USA. Kalifornia traci kontrolę

Upały trawią Kalifornię już od dłuższego czasu. APPA postanowiło zacząć działać. Wezwało mieszkańców stanu do wprowadzenia natychmiastowych zmian. "Trzy najważniejsze działania związane z oszczędzaniem energii to ustawienie termostatów klimatyzacji na 78 stopni Fahrenheita (25.5 Celsjusza) lub wyższej, unikanie używania urządzeń zużywających dużo prądu a także ładowania pojazdów elektrycznych oraz wyłączanie niepotrzebnych świateł" – można przeczytać w komunikacie. To oznacza spory problem dla około miliona mieszkańców Kalifornii, ponieważ w całym stanie jest zarejestrowanych 1,1 mln pojazdów elektrycznych. Eksperci nie mają jednak złudzeń.

Kalifornia: bez aut elektrycznych, bez aut spalinowych?

"Jeśli pozostawimy to bez kontroli (…) obciążenie sieci potencjalnie przewyższy obecną jej zdolność do zaspokojenia popytu" – argumentują. Tymczasem wezwanie do unikania ładowania aut elektrycznych zbiegło się w czasie z informacją, że od 2035 roku na terenie całego stanu będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. 

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje prezes rosyjskiego koncernu Łukoil. Wypadł z okna szpitala w Moskwie

Samochody elektryczne vs. spalinowe? Jaka przyszłość czeka motoryzację?
Sonda
Czy lubisz upały?
Nasi Partnerzy polecają