Rawił Maganow

i

Autor: Materiały prasowe, Twitter Rawił Maganow

Tajemnicza śmierć biznesmena

Nie żyje prezes rosyjskiego koncernu Łukoil. Wypadł z okna szpitala w Moskwie

2022-09-01 11:30

Przed budynkiem Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie znaleziono ciało 68-letniego Rawila Maganowa, prezesa zarządu rosyjskiego koncernu Łukoil - podały w czwartek, 1 września, rosyjskie media. Rosjanin wypadł z okna na szóstym piętrze budynku. Nieoficjalnie mówi się, że mógł popełnić samobójstwo. To kolejna tajemnicza śmierć wśród rosyjskich biznesmenów.

"Dziś rano Maganow wypadł z okna Centralnego Szpitala Klinicznego. Zmarł z powodu odniesionych obrażeń" – podało źródło, na które powołuje się rosyjska agencja informacyjna Interfax. Informator dodał, że na miejscu są przedstawiciele organów ścigania. Nieco więcej na temat tajemniczego zgonu prezesa zarządu koncernu naftowego Łukoil podaje rosyjski "Kommersant". "Ciało Rawila Maganowa znaleziono przed budynkiem Centralnego Szpitala Klinicznego przy ulicy Marszałka Tymoszenko w Moskwie. Przypuszcza się, że wypadł z okna szóstego piętra i że mógł popełnić samobójstwo z powodu ciężkiej choroby. Na miejscu zdarzenia nie znaleziono listu pożegnalnego". Maganow podobno cierpiał na chorobę sercowo-naczyniową. Łukoil potwierdził informację o śmierci mężczyzny. Według komunikatu koncernu Maganow "zmarł po ciężkiej chorobie".

Śmierć Maganowa. To nie jest pierwszy zgon w branży naftowej

BBC przypomina, że to kolejny zagadkowy zgon wśród rosyjskich biznesmenów i szefów Łukoila. W maju tego roku w dziwnych okolicznościach zmarł starszy menedżer koncernu, Aleksander Subbotin. Czy śmierć Maganowa to rzeczywiście samobójstwo? Brytyjski serwis podkreśla, że Łukoil na początku marca wezwał do jak najszybszego zakończenia konfliktu na Ukrainie, wyrażając współczucie ofiarom tej tragedii.

CZYTAJ TAKŻE: Leonardo Di Caprio znów TO zrobił! Rzucił 25-letnią dziewczynę, bo... była za stara?

Rosjanie uciekają z Krymu

Nie żyje Rawil Maganow. Kim był prezes Łukoilu?

Rawil Maganow urodził się 25 września 1954 roku w mieście w Republice Tatarstanu. W 1977 ukończył Moskiewski Instytut Przemysłu Petrochemicznego i Gazowniczego. Gubkin. Początkowo pracował w Langepasneftegaz, skąd w 1993 roku przeniósł się do Łukoilu. Od 1994 roku jest pierwszym wiceprezesem firmy odpowiedzialnym za kwestie poszukiwawczo-wydobywcze. W 2020 roku został mianowany przewodniczącym Rady Dyrektorów - przybliża sylwetkę zmarłego "Kommersant". 

CZYTAJ TAKŻE: Putin zaatakuje Polskę? Polityk nie ma złudzeń. "Jeśli Ukraina upadnie, pomaszeruje aż do Berlina"

Sonda
Czy po zakończeniu wojny należy wznowić kontakty gospodarcze z Rosją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany