Zakrwawiony Putin atrakcją placu dla dzieci. Siedzi na maleńkim czołgu

i

Autor: Shutterstock; AP Zakrwawiony Putin atrakcją placu dla dzieci. Siedzi na maleńkim czołgu

Sprzeciw wobec wojny

Zakrwawiony Putin atrakcją placu zabaw dla dzieci. Siedzi na maleńkim czołgu

2022-08-05 12:56

Jest śmiesznie mały, siedzi okrakiem na czołgu, ma głupi wyraz twarzy i cały jest pokryty czerwoną farbą. Tak wygląda Władimir Putin, a dokładniej jego posąg, jaki stanął niedawno na jednym z placów zabaw w nowojorskim Central Parku. Rzeźba jest kontrowersyjna, dokładnie tak, jak chciał jej twórca, francuski artysta, James Colomina. Dzieci natomiast mają z Putina niezły ubaw.

Zaskakujące dzieło sztuki pojawiło się na placu zabaw w najsłynniejszym miejskim parku świata na początku sierpnia. Od razu zrobiło się o nim głośno. Rzeźba, ustawiona w Central Parku w Nowym Jorku, osiąga wysokość kilkuletniego dziecka i przedstawia Władimira Putina siedzącego na miniaturowym czołgu z długą lufą, przypominającym dziecięcą zabawkę, całego pokrytego "krwią", czyli czerwoną farbą. Dzieciaki nie mają dla niego litości - strzelają do posągu z pistoletów na wodę, sypią go piaskiem, ciągną za nos i uszy.

Rzeźba w Central Parku: absurd wojny

Jak podaje "New York Post", reakcje mieszkańców są różne, dokładnie tak, jak spodziewał się francuski rzeźbiarz James Colomina, który stworzył to dzieło. "Ta rzeźba ma na celu potępienie absurdu wojny i podkreślenie odwagi dzieci w obliczu brutalnych, katastrofalnych sytuacji wywołanych przez innych" – napisał artysta na Instagramie. 

CZYTAJ TAKŻE: Horror w Mariupolu. Psy rozszarpują leżące na ulicach zwłoki. W Azowstalu Rosjanie chcą zrobić park

Plac zabaw grozy na Ursynowie

Mały Putin nie tylko w Nowym Jorku

Colomina, znany z umieszczania swoich dzieł w niekonwencjonalnych miejscach i bez uprzedzenia, dokładnie takie same rzeźby postawił jeszcze także w Parc de Joan Miró w Barcelonie i w paryskich Ogrodach Luksemburskich. 

CZYTAJ TAKŻE: Dwumiesięczna dziewczynka zamknięta w rozgrzanym aucie. Rodzice kłócili się na zewnątrz

Sonda
Podoba ci się rzeźba zakrwawionego Putina na czołgu?