Znany festiwal muzyczny jak sesja u terapeuty? Szokujące wnioski psychiatrów!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Muzyka jednak łagodzi obyczaje

Znany festiwal muzyczny działa jak sesja u terapeuty? Szokujące wnioski psychiatrów!

2022-02-09 13:50

Trwał pięć dni, a przed telewizorami oglądało go kilkanaście milionów osób - mowa o słynnym włoskim festiwalu muzycznym w San Remo, który w tym roku, zdaniem psychiatrów, oprócz kulturalnego miał też wymiar terapeutyczny. Według lekarzy, na ludzi, którzy są już wyczerpani lockdownem, zadziałał niczym sesja z psychoterapeutą. "Stał się symbolem potrzeby wyjścia z pandemii" - mówią.

"Bardziej niż poprzednie edycje, tegoroczna stanowiła pauzę pod znakiem lekkości, która może towarzyszyć Włochom w wyjściu z mroku problemów psychicznych, wywołanych przez pandemię i rozbudzić w nich wolę odrodzenia oraz podniesienia się z lęku i depresji po dwóch latach" - tak brzmi fragment oświadczenia, jakie zaledwie parę dni po zakończeniu tegorocznego festiwalu piosenki w San Remo wydali lekarze: Massimo Di Giannantonio i Enrico Zanalda, kierujący włoskim Towarzystwem Psychiatrycznym. Ich zdaniem dzięki muzyce, a także spotkaniom artystów na scenie i obecności widowni telewidzowie mogli poczuć się jak wspólnota. "Festiwal był okazją do tego, by być razem i dzielić się uczuciami oraz wrażeniami, i stał się symbolem potrzeby ucieczki i wyjścia z pandemii Covid-19" - cytuje stanowisko psychiatrów PAP. 

CZYTAJ TAKŻE: Porwał małą Cleo Smith. Nie uwierzysz jak ją przekonał, by z nim poszła. To straszne!

OFF Festiwal 2022. Wiemy, kto wystąpi

Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo jest organizowany od 1951 roku. Wśród jego najsłynniejszych laureatów warto wymienić chociażby Adriano Celentano, Erosa Ramazzottiego oraz Albano i Rominę Power. Tegoroczną, 72. edycję imprezy, która w teatrze Ariston trwała między 1 a 5 lutego, wygrał młody duet Mahmood i Blanco z piosenką "Brividi".

CZYTAJ TAKŻE: Przerażające znalezisko w Zatoce Neapolitańskiej. Przeleżało tam 40 lat!

Sonda
Jakiej muzyki słuchasz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE