Autobus dla bezdomnych kursuje po ulicach Wrocławia. Codziennie zabiera kilkadziesiąt osób

2020-02-20 14:22 mar
Autobus dla bezdomnych kursuje po ulicach Wrocławia
Autor: MPK Wrocław

Autobus dla bezdomnych kursuje po ulicach Wrocławia już od 4 stycznia. Bezdomni mogą się w nim ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Każdej nocy z pomocy wolontariuszy korzysta kilkadziesiąt osób. Ostatni kurs Streetbusa zaplanowano na 12 kwietnia.

Streetbus to autobus, w którym osoby bezdomne mogą się ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Od 4 stycznia każdej nocy kursuje po ulicach Wrocławia.

Swoją trasę rozpoczyna o godz. 20:00 na przystanku przy ul. Sieradzkiej. W tym miejscu stoi 25 minut i jest to jeden z kilku dłuższych postojów, dzięki którym pasażerowie, mogą spokojnie zjeść coś ciepłego. Trasa Streetbusa kończy się o godz. 23:30 przy ul. Gajowickiej, gdzie znajduje się Ogrzewalnia św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych.

Autobus dla bezdomnych kursuje po ulicach Wrocławia
Autor: MPK Wrocław

Każdej nocy z pomocy wolontariuszy Miser Art korzysta kilkadziesiąt potrzebujących osób. Rekord pasażerów w casie jednej nocy wyniósł aż 79 osób.

- Wolontariusze wydali już trzy tysiące ciepłych posiłków. To najlepsze podsumowanie naszych działań. Ta nowa we Wrocławiu forma niesienia, czy też „wiezienia”, pomocy, okazała się naprawdę skuteczna - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Ostatni kurs Streetbusa zaplanowano na 12 kwietnia, kiedy to - do najbliższej jesieni - przestanie funkcjonować Ogrzewalnia św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych przy ul. Gajowickiej. Do tego czasu wolontariusze z organizacji Miser Art każdego dnia czekają na potrzebujących, zapewniając im nie tylko posiłek i schronienie, ale również rozmowę na temat możliwości dalszej pomocy.

Kotka pracownikiem stajni

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.