Koronawirus we wrocławskim szpitalu! Zakażone pielęgniarki i pacjenci, zamknięty oddział!

2020-03-25 8:27 mar
Zmarła zakażona koronawirusem 27-latka
Autor: Getty Images

22 przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono do tej pory wśród pacjentów i personelu medycznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Zakażonych osób może być więcej, gdyż nie są jeszcze znane wszystkie wyniki testów osób objętych kwarantanną. Źródłem zakażenia był prawdopodobnie jeden z pacjentów.

W Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu potwierdzono już 22 przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie koronawirusem zakażonych jest 16 pielęgniarek i salowych oraz 6 pacjentów oddziału pulmonologicznego.

W szpitalu przy ul. Grabiszyńskiej zamknięto oddział pulmonologii. Kilkunastu pacjentów ewakuowano do izolatorium w Obornikach Śląskich. Pozostałe oddziały szpitalne pracują normalnie.

Źródłem zakażenia mógł być pacjent, który do 16 marca był leczony na oddziale pulmonologicznym na zapalenie płuc. Kilka dni po wyjściu ze szpitala pacjent poczuł się źle i stwierdzono u niego koronawirusa. Kwarantanną objęto wówczas 51 osób – personel medyczny i innych pacjentów. Testy wykazały, że prawie połowa z osób objętych kwarantanną zakaziła się koronawirusem.

Zakażonych osób może być więcej, gdyż nie wszystkie wyniki badań są jeszcze znane.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.