Matka doniosła na córkę. 23-latce grozi dożywotnie więzienie

2019-10-09 11:02 mar
Tragiczny finał libacji alkoholowej. 23-latce grozi dożywotnie więzienie
Autor: Materiały policji

Policjanci z Lubina zatrzymali młodą kobietę, która podczas libacji alkoholowej zadała swojej matce kilka ciosów nożem. Matka powiadomiła o zdarzeniu policję, a jej córka została oskarżona o usiłowanie zabójstwa.

Tragiczny finał miała libacja alkoholowa w jednym z mieszkań w Lubinie. Około północy w mieszkaniu doszło do awantury pomiędzy matką i córką. 23-latka, grożąc 43-letniej matce śmiercią, złapała nóż i zadała jej kilka ciosów. Matce, na szczęście, udało się obronić, wyrwała córce nóż i zawiadomiła policję.

- Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili szereg czynności procesowych i w efekcie zatrzymali podejrzaną 23-latkę - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia młodej kobiecie zarzutu usiłowania zabójstwa matki.

23-latka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.