Podszywał się pod bank i wyłudzał dane! Ukradł ponad milion złotych!

2019-08-13 8:45 GE
Oszustwo internetowe
Autor: lechenie-narkomanii/cc0/pixabay Oszust podszywał się pod bank

23-latek należał do grupy, która wysyłała fałszywe wiadomości do klientów jednego z banków. Adresaci, nieświadomi, że mają do czynienia z oszustwem, podawali dane dostępu do konta bankowego. 23-latek i jego wspólnicy okradli blisko 200 osób na łączną kwotę 1,2 mln złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 23-latka podejrzanego o udział w grupie, która ma na swoim koncie szereg wyłudzeń na szkodę klientów jednego z banków.

Jak wynika z ustaleń, mężczyzna zamieszany był w proceder polegający na wysyłaniu do różnych osób fałszywych powiadomień, dzięki którym sprawcy uzyskiwali dostęp do ich kont bankowych, skąd następnie wyprowadzali środki pieniężne, przeprowadzając nieuprawnione transakcje.

- Ofiarami oszustów padło blisko 200 osób. Straty powstałe w tej sprawie oszacowane zostały na kwotę ponad 1,2 mln złotych na szkodę banku oraz jego klientów - relacjonuje nadkom. Kamil Rynkiewicz.

Wobec 23-latka sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. To już kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie. Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności związane z procederem.
Niewykluczone są dalsze zatrzymania. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.