Wypadek w Górach Stołowych! Wspinacz odpadł od ściany! [ZDJĘCIA]

2019-09-17 13:13 GE

Do groźnego wypadku doszło w miniony weekend w Górach Stołowych. Wspinacz odpadł od ściany i spadł do jej podstawy. Doznał otwartego złamania nogi i urazu kręgosłupa. Z kolei dzień później goprowcy ratowali psa, który wpadł do szczeliny.

Niebezpieczny wypadek w czasie wspinaczki. W sobotę ok. godz. 18.00 ratownik dyżurny Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR przyjął zgłoszenie o wypadku na Narożniku w Górach Stołowych. Wspinacz spadł do podstawy ściany.

Na miejsce udali się ratownicy z Karłowa i Zieleńca. Jak się okazało, mężczyzna doznał urazu obu nóg, w tym złamania otwartego jednej z nich, a także urazu kręgosłupa. Do ewakuacji poszkodowanego konieczne było użycie noszy typu Kong. Do szpitala wspinacza przetransportował śmigłowiec LPR.

To jednak nie koniec niebezpiecznych zdarzeń w Górach Stołowych. W niedzielę na Skałach Puchacza w Górach Stołowych do kilkunastometrowej szczeliny wpadł pies. Udało się go wydostać w worku transportowym i jak się okazało, czworonóg nie odniósł żadnych obrażeń.