Tankował i odjeżdżał bez płacenia! Uzbierał się rachunek na 10 tys. złotych!

2019-09-19 8:17 GE
Kradzież paliwa
Autor: IADE-Michoko/cc0/pixabay Ukradl paliwo za 10 tys. złotych

Wrocławscy policjanci zatrzymali 25-latka, który dopuścił się licznych kradzieży paliwa. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu 5 lat więzienia.

Do wrocławskich policjantów od pewnego czasu wpływały zawiadomienia od właścicieli stacji benzynowych z terenu Wrocławia, jak również innych dolnośląskich miejscowości.

Według zgłoszeń na stację podjeżdżał młody mężczyzna, tankował swój pojazd, a także nalewał paliwo do dodatkowych zbiorników, a następnie nie płacąc za paliwo jak najszybciej odjeżdżał.

Doświadczenie i sprawnie przeprowadzona praca operacyjna umożliwiła policjantom wytypowanie mężczyzny, który został kilka dni temu zatrzymany przez krzyckich funkcjonariuszy. 25-latek był już wcześniej notowany za inne przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał nie tylko zarzut kilkukrotnej kradzieży paliwa na łączną kwotę 9500 złotych, ale również kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, a także posiadania substancji zabronionych.

Dzięki zebranym przez policjantów materiałom dowodowym, sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet 6 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest rozwojowa.