Zatrzymali samochód do kontroli i URATOWALI kobiecie życie!

2020-01-17 9:48 mar
Policjanci z lubińskiej drogówki uratowali kobiecie życie
Autor: materiały policji

Rutynowa kontrola drogowa zakończyła się dramatyczną akcją, w efekcie której policjanci z lubińskiej drogówki uratowali życie kobiecie. Wszystko zaczęło się od zatrzymania samochodu, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się okazało, siedząca za kierownicą kobieta pędziła do swojej przyjaciółki, która zamierzała popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast pojechali na sygnale we wskazane miejsce i w ostatniej chwili odnaleźli desperatkę.

Bohaterami dramatycznej akcji okazali się funkcjonariusze z lubińskiej drogówki. Na jednej z ulic Lubina policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli samochód, który jechał zdecydowanie za szybko. Jak się okazało, za jego kierownicą siedziała kobieta.

- Kobieta podczas kontroli płakała. Oświadczyła, że rozmawiała przez telefon ze swoją koleżanką, która chce targnąć się na swoje życie - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Policjanci postanowili błyskawicznie zareagować. Szybko ustalili, że desperatka znajduje się na jednym z komunalnych cmentarzy, po czym włączyli sygnały i natychmiast ruszyli na ratunek kobiecie. Po drodze wezwali dodatkowe patrole, które pomogłoby im przeszukać rozległy teren cmentarza.

Pod cmentarzem rzeczywiście stał pojazd desperatki, ale kobiety w nim nie było. Rozpoczęły się dramatyczne poszukiwania.

- Po pewnym czasie jeden z funkcjonariuszy zauważył odpowiadającą rysopisowi kobietę - mówi asp. szt. Sylwia Serafin. - Przed utratą z nią kontaktu, policjanci ustalili, że spożyła dużą dawkę leków.

Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Policjanci pomogli kobiecie dotrzeć do bramy i do przyjazdu ratowników medycznych kontrolowali jej stan zdrowia. Desperatka trafiła pod opiekę lekarzy. Życie może zawdzięczać przyjaciółce i błyskawicznej reakcji policjantów.