Disco-Polo News Galerie Wideo
SUPER EXPRESS.pl disco polo news 25-lecie muzyki disco polo. Poznaj jej historię

25-lecie muzyki disco polo. Poznaj jej historię

15.05.2017, godz. 02:00
Gwiazdy festiwalu Koprzywnica Grupa akcent
Grupa Akcent foto: Archiwum

Cóż za piękny jubileusz nam się szykuje. Najpopularniejszy nurt muzyczny w kraju obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Disco polo króluje - od wesel i domowych potańcówek po koncerty i wielkie imprezy plenerowe. Na co dzień to najchętniej słuchana przez Polaków muzyka. Z tej okazji "Super Express" przygotował specjalny plebiscyt, który wystartuje 22 maja. Wybierzemy najlepszych artystów, zespoły, osobowości oraz przeboje 25-lecia.

A jak się to zaczęło? Na początku był chaos. W mrokach lat 80. królowała muzyka biesiadna i rodziła się tzw. muzyka chodnikowa - nazywana tak, gdyż kasety z nagraniami sprzedawano często na łóżkach polowych rozstawionych na chodnikach. To właśnie wtedy rozwój elektronicznych instrumentów klawiszowych zapoczątkował rewolucję w muzyce. Pierwsi wykonawcy polskiej muzyki tanecznej zaczęli tworzyć utwory wzorowane na popularnej u nas muzyce "italo disco". Oczywiście często korzystano z rodzimych motywów ludowych, co nadawało twórczości "swojskość". Nic więc dziwnego, że na początku ta muzyka królowała głównie poza wielkimi miastami Polski.

W 1992 r. ten popularny nurt otrzymał miano disco polo, a rok później wytwórnie muzyczne już sprzedawały kasety pod tym szyldem.

Dziś ta muzyka grana jest wszędzie. Nawet na salonach. Stacje puszczające polską muzykę taneczną, jak choćby Radio VOX, są najchętniej słuchanymi rozgłośniami. A telewizyjna stacja Polo TV to numer jeden wśród telewizji muzycznych.

W tym tygodniu przypomnimy wam ciekawostki z historii disco polo w Polsce.

Bilety na Galę Disco Polo do kupienia na eBilet.pl i twojbilet24.pl

 

Zobacz: "Ona ma hopla na punkcie mego Opla" - nowy muzyczny moto hit!Źródło: ESKA TV
tagi: disco polo
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: