ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Luke Cage. Kto jest kim? Poznaj bohaterów nowego serialu Netflixa

Luke Cage. Kto jest kim? Poznaj bohaterów nowego serialu Netflixa

30.09.2016, godz. 14:00

"Luke Cage" - nowy serial Netflixa na podstawie komiksów Marvela. Kim są bohaterowie nowego hitu platformy? Sprawdź!

Filmowe uniwersum Marvela się poszerza. Dziś premiera 1. sezonu serialu Luke Cage. Abyście nie pogubili się w mnogości postaci, przygotowaliśmy specjalnie dla Was krótką charakterystykę kluczowych postaci nowego serialu Netflixa. Kim są bohaterowie?

Luke Cage (Mike Colter)


Główny bohater serialu. Były skazaniec, na którym przeprowadzono eksperymenty naukowe. W ich wniku zyskał nadludzką siłę i odporność na obrażenia. Postanowił wykorzystać swoje nieprzeciętne zdolności, by ratować dzielnicę Nowego Jorku znaną jako Harlem przed gangsterami. Mimo wielkich mięśni jest uduchowiony i inteligenty.

Na łamach komiksu zadebiutował w 1. numerze "Hero for Hire" z 1972 roku. Przez wiele lat znany był jako Power Man, ale porzucił ten pseudonim wraz z dziwacznym kostiumem inspirowanym modną wówczas muzyką disco. Naprawdę nazywa się Carl Lucas. Wraz z bohaterem znanym jako Iron Fist założył firmę Heroes for Hire - Bohaterowie do wynajęcia.

Cornell "Cottonmouth" Stokes (Mahershala Ali)


Wróg Luke'a Cage'a. Jest właścicielem klubu Paradise umiejscowionego w Harlemie, gdzie prowadzi swoje ciemne interesy. Czarnoskóry gangster w stylu kultowego Ojca Chrzestnego. Nie posiada nadludzkich zdolności, ale marzy by rządzić całym Harlemem.

Komiksowy Cottonmouth nazywa się Burchell Clemens. Był członkiem gangu Serpent Society - grupy złoczyńców o wężowych zdolnościach. Posiada bioniczną szczękę, którą jest w stanie zgnieść stal. Zadebiutował na łamach komiksu
Captain America #310 z 1985 roku.


Misty Knight (Simone Missick)


Czarnoskóra detektyw nowojorskiej policji, która posiada twardy kodeks moralny. Za wszelką cenę pragnie sprawiedliwości. Zamierza dowiedzieć się, czy tajemniczy Luke Cage jest w jakiś sposób powiązany z mafią. Twarda, uparta i niezwykle zdolna funkcjonariuszka, która romantycznie wierzy w system.

W komiksach Mercedes "Misty" Knight również była policjantką. Podczas jednej z akcji straciła ramię. Odeszła z policji i została prywatnym detektywem. Tony Stark poruszony jej heroiczną postawą, zafundował jej bioniczne ramię. Razem z przyjaciółką Coleen Wing, założyły grupę zwalczającą przestępczość nazwaną Daughters of the Dragon. Wieloletnia ukochana Iron Fista. Jako pełnoprawna postać zadebiutowała w 21 numerze komiksu "Marvel Premiere" z 1975 roku.

Mariah Dillard (Alfre Woodard)


Lokalna pani polityk, która jest spokrewniona z Cottonmouthem. Pragnie wprowadzić zmiany w Harlemie, w czym przeszkadza walka gangstera z Cagem. Nie jest powiązana bezpośrednio z mafią, ale czuje się odpowiedzialna za kuzyna.

W komiksach ta postać wygląda nieco inaczej. Przyjęła pseudonim Black Mariah i prowadzi jeden z nowojorskich gangów - Rat Pack. Niejednokrotnie jej gang miał potyczki z Cagem. Nie posiada żadnych super mocy, ale potrafi wykorzystać swoją nadwagę jako atut w walce. Zadebiutowała w 5. numerze "Hero for Hire" z 1973 roku.

Claire Temple (Rosario Dawson)

Ta postać powinna być znana wszystkim fanom serialu "Daredevil". Tam pojawiła się po raz pierwszy, jako szlachetna pielęgniarka, która pomogła poważnie rannemu zamaskowanemu bohaterowi. Jako pierwsza poznała jego prawdziwą tożsamość i prawie wdała sie w romans. W nowym hicie Netflixa również zaangażuje się w pomoc. Tym razem wesprze Luke'a Cage'a.

Claire występuje również w papierowym uniwersum Marvela. Jest lekarką i żoną Williama Fostera, superbohatera znanego jako Goliath. Zanim poznała męża została uratowana przez Luke'a, który obronił ją przed oprychem. Często zajmowała się rannymi superbohaterami, na przykład Spider-Manem. Jej debiut miał miejsce w komiksie "Hero for Hire #2" z 1972 roku.

"Shades" Alvarez (Theo Rossi)

Bezwzględny, uliczny opryszek, który potrafi manipulować jak nikt inny niczego nieświadomymi ofiarami. Jego przeszłość powiązana jest z Cagem. Swoja ksywę zawdzięcza czarnym okularom, które ciągle ma na twarzy.

Shades występuje również w komiksach. Od urodzenia mieszka w Harlemie. Szybko został drobnym kryminalistą. Gangi do których należał, często ścierały się z Lukiem Cagem. w późniejszych komiksach otrzymał wizjer, za którego pomocą mógł ciskać z oczu promienie optyczne. Po raz pierwszy pojawił się w "Hero for Hire #1" z 1972 roku.

Będziecie oglądać nowy serial Netflixa? Premiera miała miejsce 30 września. Cały sezon jest już dostępny na platformie.

Zobacz: Luke Cage. Gwiazdy hip-hopu w zwiastunie serialu!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: