ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Pokemon Go - jak grać? Nowa aplikacja dostępna już w Polsce

Pokemon Go - jak grać? Nowa aplikacja dostępna już w Polsce

18.07.2016, godz. 08:34
Pokemon Go - jak grać?
Pokemon Go to aplikacja na iOS i Android, która bije rekordy popularności foto: PrintScreen YouTube

Pokemon Go - jak grać w bijącą rekordy popularności aplikację na iOS i Android? Jeżeli dorastaliście w latach 90-tych XX wieku z pewnością oszalejecie na punkcie tej gry. Czy w Pokemon Go można już grać w Polsce? Instrukcja obsługi i zasady użytkowania aplikacji znajdziecie na SE.pl

Pokemon Go! - co to właściwie jest? Pokemon Go to gra na urządzenia mobilne (iOS i Android), która wykorzystuje technologię tzw. rozszerzonej rzeczywistości do łapania bajkowych stworków - kieszonkowych potworów. Fani bajki "Pokemons" oszaleją na punkcie tej aplikacji, w której można wcielić się w rolę trenerów. Oprócz łapania nowych okazów gracze mogą również staczać pojedynki. Według niepotwierdzonych jeszcze zapowiedzi, niedługo mają zostać dodane nowe funkcje, które pozwolą na wymienianie się Pokemonami. Pokemon Go można ściągnąć ZA DARMO!

Jak grać w Pokemon Go? Zasada gry jest prosta - trzeba złapać jak najwięcej Pokemonów. Nowością jest to, że Pokemony rozmieszczone są w różnych miejscach na świecie - dodajmy - w naszym realnym świecie. Aplikacja wykorzystuje dane GPS, dzięki czemu na ekranie telefonów widzimy mapę terenu, na którym obecnie się znajdujemy. Jeżeli macie już otwartą mapę, to wystarczy na niej sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy potworek, a następnie udać się w jego kierunku. Przy wodzie są Pokemony wodne, w parkach są trawiaste i ziemne, a przy budynkach duchy. Jeśli jesteście już blisko lokalizacji Pokemona wtedy zmieniacie ekran aplikacji z mapy na aparat. Wtedy w kamerze pojawiają się rysunkowe stworki, które łapiemy rzucając w nie biało-czerwoną kulkę. Prada, że proste?

Pokemon Go w Polsce? Aplikacja oficjalnie nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju. Istnieje jednak sposób, aby ją obejść. Oto instrukcja dot. tego, jak korzystać z Pokemon Go w Polsce w kilku prostych krokach (dla użytkowników iOS): 1. Wylogowujemy się z AppStore. 2. Zakładamy nowego maila 3. Zakładamy na tego maila nowe Apple ID 4. Wpisujemy region np. Australia, Stany Zjednoczone lub Nowa Zelandia. 5. Pobieramy Pokemon Go 6. Logujemy się na nowego maila w Appstore 7. Odpalamy aplikację i zaczynamy grę! Jak pobrać Pokemon Go na Androida? Wejdź na strone APK Pure 1. W wyszukiwarkę wklej link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticlabs.pokemongo 2.Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie i pobierz plik APK 3. Zainstaluj plik APK na Androidzie po aktywowaniu opcji instalacji z nieznanych źródeł 4. Wyjdź z domu i graj!

Poniżej umieszczamy film, który jeszcze raz pomoże wam w zrozumieniu zasad gry Pokemon Go!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: