ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura "Więzi" - kolejny polski film ma szansę na Oscara!

"Więzi" - kolejny polski film ma szansę na Oscara!

27.10.2016, godz. 08:45
Więzi
foto: Polsat

"Więzi" - polski krótkometrażowy film fabularny ma szansę dostać Oscara. Dzieło Zofii Kowalewskiej dostało się na krótką listę 10 filmów, które w przyszłym roku mają szansę powalczyć o prestiżową nagrodę filmową.

Zofii Kowalewskiej (http://www.tvn24.pl)

"Więzi” 21-letniej Zofii Kowalewskiej jako jedyny polski krótkometrażowy film dokumentalny znalazły się na tegorocznej shortliście do Oscara. Oznacza to, że tytuł ma szansę znaleźć się pośród pięciu produkcji nominowanych w kategorii Documenatry Short Subject. - To ogromne wyróżnienie. Jestem bardzo szczęśliwa i poruszona. Kłaniam się nisko moim dziadkom, którzy z zaufaniem, odwagą i otwartością podzielili się ze mną swoją historią. Dziękuję ekipie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania filmu. To jest nasz wspólny sukces. – mówiła tuż po ogłoszeniu shortlisty Zofia Kowalewska.

„Więzi” to prawdziwy debiut! Pracę nad dokument Zofia Kowalewska rozpoczęła jeszcze w klasie maturalnej. Film opowiada historię Barbary i Zdzisława, którzy są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Zdecydował się jednak wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku…

Nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 24 stycznia 2017, jednak zanim to nastąpi film powalczy o nagrody na festiwalu DOK Leipzig, który rozpoczyna się już w najbliższy piątek, a następnie w połowie listopada w Amsterdamie na IDFA. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Zwiastun filmu dostępny TUTAJ.

Zobacz: Film Wajdy kandydatem do Oscara!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: