SUPER EXPRESS.pl technologie internet Real - Barcelona, mecz na żywo w internecie - gdzie?

Real - Barcelona, mecz na żywo w internecie - gdzie?

29.11.2010, godz. 18:12
Leo Messi
foto: Brak agencji

Real Madryt - FC Barcelona, mecz gigantów już dziś na żywo. Transmisja w telewizji dostępna będzie wyłącznie dla widzów Canal+. Transmisja w internecie w Polsce nie została udostępniona. Jednak niektóre europejskie telewizje udostępnią ją na żywo za darmo w internecie. Gdzie i które? O wsparcie prosimy czytelników SE.pl.

Z wszystkich piłkarskich „wojen” ta FC Barcelony z Realem Madryt jest najstarsza, ale historycy futbolu kłócą się kiedy tak naprawdę się zaczęła. Dokładnie 111 lat temu, 29 listopada 1899 roku wąsaty Szwajcar Hans Gamper z kilku angielskimi kolegami założyli w w stolicy Katalonii klub piłki kopanej.

>>> Barcelona - Real NA ŻYWO w internecie - relacja LIVE

Dopiero 3 lata później w kastylijskim Madrycie nastąpiły narodziny Realu. Oba klubiki liczyły po kilkadziesiąt osób, mecze rozgrywały z lokalnymi rywalami, więc na narodzenie się konfliktu trzeba było poczekać.

Wydaje się, że prawdziwą nienawiść barcelończyków do wszystkiego co madryckie wywołała w roku 1925 decyzja władz centralnych o zamknięciu stadionu FC Barcelon zwanego Les Corts.

Stało się to po meczu w trakcie którego katalońscy separatyści gwizdali podczas wykonywania hymnu Hiszpanii. Stadion był nieczynny do roku 1929, kiedy rozegrano po raz pierwszy w Hiszpanii ligę w której Barca wyprzedziła Real. Od tamtej pory obie drużyny zmierzyły się 187 razy, 98 meczów wygrała Barca, 89 Real, bilans bramkowy wynosi 412 – 396.

Wiesz, gdzie obejrzeć W INTERNECIE mecz Barcelona - Real? Umieść informację w komentarzu!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: