WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Tanie ubezpieczenie domu. Boisz się włamania? Jest sposób na złodziei

Tanie ubezpieczenie domu. Boisz się włamania? Jest sposób na złodziei

14.07.2017, godz. 00:00
Złodziej, włamanie
foto: SHUTTERSTOCK

Polacy biorą wolne od pracy i jadą na wakacje, a do „pracy" ruszają złodzieje. I to na potęgę! Z policyjnych statystyk wynika, że co 5 minut włamują się czyjegoś mieszkania albo domu, ogałacając ze wszystkiego, co wpadnie im w ręce. Nie warto ryzykować, gdy już do 90 zł za rok można się poczuć bezpiecznie. Taką właśnie polisę oferuje firma ubezpieczeniowa LINK4.

Klasyczne zamki w drzwiach włamywacze potrafią sforsować w minutę. Ale to nie znaczy, że jesteśmy bezsilni wobec tego, co może się nam przytrafić. Przeciwnie – trzeba działać przezornie i ubezpieczyć swój dobytek. Po to, by wyjeżdżając na urlop cieszyć się odpoczynkiem, a nie martwić, co z naszym domem.

Ubezpieczenie LINK4 obejmuje nie tylko dom czy mieszkanie, ale także piwnice, schowki, strychy czy wolnostojące garaże. Zawierając polisę, chronimy wszystko, co się w nich znajduj: sprzęt RTV i AGD, biżuterię, sprzęt fotograficzny, ubrania, meble czy dywany. Dzięki ubezpieczeniu w LINK4 można też naprawić to, co najczęściej w czasie włamania zniszczą złodzieje. LINK4 ubezpiecza domy i mieszkania nie tylko od kradzieży z włamaniem, ale także od ponad 20 losowych zdarzeń, jak pożar, zalanie, uderzenie pioruna, silny wiatr i grad. Warto o tym pamiętać!

Zadbamy o Twój dom

Urlop powinien być beztroskim czasem, odpoczynkiem od pracy i nerwów. Polisa LINK4 to zagwarantuje. Jeśli coś złego stanie się w Twoim domu czy mieszkaniu, pomożemy usunąć wszelkie szkody.
-
Chciałbyś czuć się bezpieczny w swoim własnym domu. Niestety, nie ma takich zabezpieczeń, które w 100 procentach ustrzegą cię przed włamywaczem. Jedną z metod łagodzących skutki kradzieży jest polisa ubezpieczeniowa. Choć liczba włamań do mieszkań z roku na rok spada, to jednak wciąż jest ogromna. W 2015 roku złodzieje okradli 80 tys. mieszkań i domów, w 2016 r. – 64 tys. Warto się więc zabezpieczyć. Wykup polisę od kradzieży. Ubezpieczenie nie ochroni cię przed złodziejem, ale zminimalizuje twój stres i straty, jeśli dojdzie do włamania.

Drzwi i zamki

Przede wszystkie zadbaj o drzwi antywłamaniowe. Kupując je zwróć uwagę na klasę. Musi być ona uwzględniona na tabliczce znamionowej znajdującej się tuż przy zawiasach. Dla bezpieczeństwa poproś sprzedawcę o okazanie certyfikatu potwierdzającego ich klasę. Certyfikat jest wystawiany dla konkretnego modelu drzwi. Wystawia go Instytut Techniki Budowlanej albo Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Klas jest 6, ale drzwi uznane za antywłamaniowepowinny mieć klasę przynajmniej 3, anajlepiej wyższą. Konieczne jest zamontowanie w drzwiach dwóch zamków atestowanych klasy C, z których jeden musi być zamkiem wielopunktowego ryglowania. Jeśli nie drzwi antywłamaniowe, to przynajmniej dwa zamki o takich parametrach. Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, kup okna lub rolety antywłamaniowe i bramę garażową z automatycznym ryglowaniem.

Alarm i czujki

Eksperci polecają zamontowanie kamuflowanych kamer. Dobrze ustawiony monitoring domu pozwoli chociaż ustalić tożsamość złodzieja. Najlepsze kamery są wyposażone w czujniki ruchu. Dom lub mieszkanie można też wyposażyć w system inteligentnego oświetlenia, by oszukać złodzieja. System będzie owyznaczonych porach włączał iwyłączał oświetlenie wwybranych pomieszczeniach. Złodziej będzie miał wrażenie, że w domu normalnie toczy się życie. Jeśli decydujesz się na system alarmowy, to zamontuj czujki przy drzwiach i oknach. Jeśli mieszkasz w domu, warto rozmieścić je także na posesji. Dzięki temu jeszcze przed włamaniem dowiesz się, że ktoś obcy krąży dookoła domu. Pamiętaj także, że niemądre jest informować na portalach społecznościowych owyjazdach, albo pokazywać zdjęcia z wnętrza domu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: