WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Warzywa mogą leczyć - CO JEŚĆ przy kłopotach z trawieniem lub nadciśnieniem

Warzywa mogą leczyć - CO JEŚĆ przy kłopotach z trawieniem lub nadciśnieniem

02.08.2011, godz. 19:00
Warzywa mogą leczyć - co jeść przy kłopotach z trawieniem lub nadciśnieniem
foto: EAST NEWS

Warzywa i owoce mają różne właściwości, szczególnie surowe warzywa mogą pomóc nam w problemach zdrowotnych. Czosnek leczy nie tylko przeziębienie, a marchew może poprawić wzrok.

JAK WARZYWA wpływają na zdrowie?

Czosnek - leczy przeziębienia, wspomaga nasz system odpornościowy. Ale nie tylko. Czosnek zalecany jest także na problemy trawienne, na nadciśnienie i wysoki poziom cholesterolu, ponieważ allina i allicyna zawarte w czosnku mogą obniżyć ciśnienie i poziom cholesterolu. Czosnek warto jeść na surowo i nie wolno dopuszczać do przesuszenia - traci wtedy swoje wartości.

Marchew - to ciekawe, marchew może poprawić nasz wzrok, dzięki karotenowi. Dodatkowo może zwalczyć biegunkę, dzięki zawartości pektyn regulujących pracę jelit.

Pomidor - zawiera dużo wody, dostarcza spore ilości potasu do organizmu. Pomoże gdy mamy słaby wzrok, ponieważ zawiera karoten. Korzystanie działa na osoby z nadciśnieniem.

Brokuł - warto jeść brokuły, gdy ma się za wysoki poziom cukru, ponieważ hamuje apetyt na słodycze. Brokuły mogą obniżać poziom cholesterolu, dzięki zawartości substancji włóknistych.

Cebula - warzywo to zawiera kwercetynę, która zapobiega zakrzepom, a więc mozna ustrzec się zawału serca. Warto jeść cebulę również, gdy cierpi sie na obrzęki nóg - cebula zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie. Dodatkowo zalecana jest przy zbyt wysokim poziomie cholesterolu.

autor: oprac. Emilia Wiśniewska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: