WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości opinie Tadeusz Płużański: Kaczyński to nie Putin

Tadeusz Płużański: Kaczyński to nie Putin

22.07.2016, godz. 05:00
Tadeusz Płużański
Tadeusz Płużański foto: FOTO SE

Rosja buduje swoją tożsamość na kłamstwie - a za prawdę karze. Jeden z mieszkańców Permu zamieścił na swoim profilu historyczny artykuł...

Rosja buduje swoją tożsamość na kłamstwie - a za prawdę karze. Jeden z mieszkańców Permu zamieścił na swoim profilu historyczny artykuł. I choć tekst obejrzało zaledwie 20 osób, wzbudził zainteresowanie służb specjalnych. Śledczy uznali, że doszło do udostępnienia "z założenia fałszywych informacji o działalności Związku Radzieckiego". Szczególnie nie spodobało się im określenie, że "komuniści oraz Niemcy razem napadli na Polskę, rozpętując II wojnę światową, tzn. że komunizm i nazizm rzetelnie współpracowały". Sąd stwierdził, że oskarżony celowo rozpowszechniał szkodliwe treści i skazał go na 200 tys. rubli (prawie 12,5 tys. zł) grzywny.

Polska buduje swoją tożsamość na prawdzie. Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński ogłosił otwarty konkurs na "dobry, wielki polski film patriotyczny". Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają stypendia na stworzenie scenariusza. Tematyka "powinna odnosić się do istotnych wydarzeń historycznych kształtujących współczesną tożsamość Polaków" i nie tylko opierać się na faktach, ale być atrakcyjna dla widza.

Również wybrany właśnie prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek z Krakowa gwarantuje dbałość o polską rację stanu. Jej elementem jest sprawa Jedwabnego - zbrodni zaplanowanej i dokonanej przez Niemców, którzy zmusili do jej przeprowadzenia grupkę Polaków. Taka jest prawda, a różne TVN, czy "Gazety Wyborcze" niech sobie protestują.

O pozytywny wizerunek naszego kraju na świecie ma zadbać powołana właśnie Polska Fundacja Narodowa: będzie pokazywać "Polskę piękną, Polskę przyjazną, Polskę, do której warto przyjechać". Co, nie zgadzacie się Państwo? Ale taki np. brytyjski "Financial Times" pisze, że władzy nic nie pomoże, dopóki nie przywróci Trybunału Konstytucyjnego (oczywiście w wersji Platformy). Niech sobie pisze.

A najlepszą promocją dla Polski będą Światowe Dni Młodzieży, również dlatego, że tysiące pielgrzymów dostaną w swoim języku "Przewodnik po historii Polski 966-2016" przygotowany przez MSZ i IPN. To też nie podoba się wiadomym środowiskom. Będą kłamały, że Polska przypomina rosyjską dyktaturę, bo Kaczyński jest jak Putin. Ale czy ktoś takiego bełkotu chce jeszcze słuchać?

ZOBACZ: Dziennikarz Paweł Szeremet zamordowany! Krytykował Putina, zginął w zamachu

autor: Tadeusz Płużański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: