WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska DRASTYCZNE ZDJĘCIA ze SMOLEŃSKA. Tatiana KARACUBA ma ZDJĘCIA CIAŁ ofiar od ROSYJSKIEJ FSB?

DRASTYCZNE ZDJĘCIA ze SMOLEŃSKA. Tatiana KARACUBA ma ZDJĘCIA CIAŁ ofiar od ROSYJSKIEJ FSB?

24.10.2012, godz. 15:03
Tak złożono ciało Prezydenta do trumny
foto: Brak agencji

Portal niezależna.pl informuje, że czeczeński portal opozycyjny kavkazcenter.com zajął się przeszłością blogerki Tatiany Karacuby, która odpowiada za publikację na swoim blogu w sieci drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej. Z analizy przeprowadzonej przez dziennikarzy portalu wynika, że Karacuba otrzymała zdjęcia od Federalnej Słuzby bezpieczeństwa.

Wraz ze zdjęciami, blogerka miała również otrzymać "przyzwolenia na ich publikację". Tatiana Karacuba jest absolwentką Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (MGU) im. M. Łomonosowa (wydział dziennikarstwa) oraz Akademii Służby Państwowej przy prezydencie Federacji Rosyjskiej.

Blgerka pisze, że karierę zawodową rozpoczęła od pracy w sowieckiej agencji informacyjnej APN. Pracowała również dla czasopisma wówczas sowieckiego MSZ-etu "Życie Międzynarodowe". Karacuba pracowała również przez wiele lat w strukturach ONZ w USA i Szwajcari.

Według dziennikarzy portalu "Z taką biografią, która ona ma, pracuje się wyłącznie w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB), a wcześniej w KGB". Ich zdaniem, "oczywiste jest to, że Karacuba otrzymała zdjęcia od FSB wraz z przyzwoleniem na ich publikację, inaczej w ogóle by ich nie otrzymała".

Drastyczne zdjęcia zrobione po katastrofie smoleńskiej pojawiły się pod koniec września na rosyjskich stronach internetowych. Do ich opublikowania przyznało się dwóch blogerów z Rosji - Anton Sizych i Tatiana Karacuba. Polskie i rosyjskie służby zapewniają, że nie pochodzą one z akt śledztwa ws. Smoleńska. Stołeczna prokuratura poinformowała w poniedziałek, że sprawa zamieszczenia w internecie drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej trafiła do Prokuratury Okręgowej Warszawa- Praga.

Drastyczne zdjęcia ofiar smoleńska. KURTYKA: tropy wiodą do ROSJAN >>>>>

autor: Marcin Młynarczyk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: