WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Druga runda "Czarnego protestu" kobiet trwa

Druga runda "Czarnego protestu" kobiet trwa

23.10.2016, godz. 17:01
CZARNY PROTEST ABORCJA
CZARNY PROTEST foto: EAST NEWS

W niedzielę  kobiety ubrane na czarno ponownie pojawiły się na ulicach polskich miast. Od godziny 15 protestują pod Sejmem przeciwko zakazowi aborcji i domagają się spełnienia ich postulatów. Manifestacje organizowane są w całej Polsce. Ciąg dalszy protestów ma się odbywać również w poniedziałek.

 

Jak podkreślały organizatorki: - Strajk kobiet w Polsce nie zaczął się 3 października. Strajk kobiet trwa od dobrych kilkunastu lat. Naukowcy - historycy, socjologowie - strajkami kobiet nazywają okresy, gdy warunki życia dla nas, kobiet, są tak ciężkie, że przestajemy rodzić dzieci. Obecnie w Polsce rodzimy najrzadziej w Europie.

 

 

W niedzielę ruszyła też zbiórka podpisów pod petycją do rządu i parlamentarzystów, w której określono jedenaście głównych żądań protestujących. Wśród nich znalazły się m.in. żądanie ścigania seksistowskich wypowiedzi, krajowego programu wsparcia in vitro i świeckiego państwa.

 

 

W poniedziałek przypada 41. rocznica strajku Islandek, który zainspirował protesty z 3 października, kiedy to w całej Polsce kobiety protestowały przeciwko planom zaostrzenia prawa aborcyjnego. Jutro od godz. 15 do 18  kobiety będą manifestować przy warszawskiej Rotundzie. Zamierzają blokować przejścia pod rondem Dmowskiego. Hasło pikiety to: "Nie zejdziemy do podziemia". Odwiedzą też biura poselskie przedstawicieli wszystkich partii zasiadających w Sejmie. Wręczą swoje postulaty politykom.

Zobacz także: Warszawa. Sieć agencji towarzyskich zamknięta przez policję

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: