WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Dwie siostry zginęły podczas ataku w Nicei. Trumny z ciałami już w Polsce

Dwie siostry zginęły podczas ataku w Nicei. Trumny z ciałami już w Polsce

28.07.2016, godz. 14:36
Polki Nicea Siostry
foto: Facebook/ Super Express

Zamach w Nicei. Jak poinformowała parafia w Krzyszkowicach, pogrzeb tragicznie zmarłych sióstr odbędzie się w piątek, 29 lipca o godzinie 13. Trumny z ciałami Magdy i Marzeny zostały już przetransportowane do Polski. Podczas ataku w Nicei zginęły 84 osoby.

Zamachy w Nicei. 14 lipca to kolejna z czarnych dat w najnowszych dziejach Francji. Podczas wieczornych fajerwerków kończących obchody Dnia Bastylii, doszło do wstrząsającego zamachu terrorystycznego. 31-letni mężczyzna pochodzenia tunzyjskiego wjechał w tłum ogromną, kilkutonową ciężarówką, miażdżąc dziesiątki niewinnych ludzi. W wyniku tego ponad 100 osób zostało rannych, a 84 poniosły śmierć. Wśród ofiar są dwie Polki. To pochodzące z Krzyszkowic siostry 21-letnia Marzena i 20-letnia Magdalena. Kondolencje rodzinie i mieszkańcom Myślenic przekazał prezydent Polski, ambasador Francji oraz burmistrz Myślenic.

Jan poinformował portal WirtualneKrzyszkowice.pl pogrzeb dwóch sióstr odbędzie się w piątek, 29 lipca. - Pogrzeb zmarłych tragicznie w zamachu terrorystycznym w Nicei śp. Magdaleny i Marzeny CHRZANOWSKIE odbędzie się w Kościele pw. św. Anny wKrzyszkowicach dn. 29.07.2016 tj.piątek. Msza święta o godzinie 13.00, po której nastąpi odprowadzenie zmarłych sióstr na miejscowy Cmentarz Komunalny. Polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu - czytamy na stronie.

W ostatniej drodze siostrom będzie towarzyszyć będą znajomi, rodzina oraz mieszkańcy Krzyszkowic.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: