WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM: Pijany budowlaniec jeździł walcem

EXPRESSEM: Pijany budowlaniec jeździł walcem

24.11.2016, godz. 02:00
Węgorzewo: Walec drogowy przejechał człowieka.
Węgorzewo: Walec drogowy przejechał człowieka. foto: Super Express

Expressem, czyli najnowsze informacje z Polski w telegraficznym skrócie. Pijany kierowca walca w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pijany w walcu

W Ostrowcu Świętokrzyskim ciężki budowlany walec nagle zjechał z drogi i z impetem uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Świadkiem demolki był 55-letni mieszkaniec miasta, który natychmiast zadzwonił na policję. Tymczasem kierowca walca odjechał z miejsca zdarzenia. Jednak nietrudno było go znaleźć, bo 55-latek ruszył za nim w pościg rowerem i instruował policjantów, gdzie mogą dopaść gagatka. Kierowcą okazał się 22-letni mężczyzna, który nie tylko nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, ale był też kompletnie pijany. Wydmuchał 2,8 promila alkoholu. Grożą mu 2 lata więzienia.

Pobili koleżankę

Kto wie, co by się stało, gdyby 34-letnia mieszkania Bielska-Białej w porę nie uciekła z własnego mieszkania?! Kobieta gościła w swoim domu dwóch znajomych w wieku 24 i 37 lat. Śmiechom i żartom nie było końca, gdy jednak na stół trafiły napoje wyskokowe, między gospodynią a mężczyznami doszło do karczemnej awantury. Mężczyźni zaczęli bić kobietę, na szczęście udało się jej czmychnąć z mieszkania. Schroniła się u matki, a ponieważ miała poważny uraz głowy, została zawieziona do szpitala. Jej agresywni koledzy trafili do aresztu. O ich losie zadecyduje prokurator.

Podróbkiwarte 3 mln zł

Sukcesem zakończyła się wspólna akcja łódzkiej Izby Celnej i opolskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli 30 tys. sztuk podrobionej odzieży i perfum znanych marek o rynkowej wartości prawie 3 mln zł. Towar znajdował się w kilku kontenerach na bazarze w Tuszynie należących do Marka S. (42 l.). Mężczyzna kupował tanią odzież, a później podrabiał znaki towarowe znanych firm. Podróbki sprzedawał jako oryginały, oszukując nie tylko klientów, ale również urząd skarbowy. Grozi mu 5 lat więzienia.

ZOBACZ: Chojnice: 13-latka urodziła dziecko. Ojcu grozi więzienie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: