WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska EXPRESSEM. Wiadomości z kraju

EXPRESSEM. Wiadomości z kraju

11.08.2016, godz. 02:00
Nóż
foto: EAST NEWS

Expressem. Najnowsze wiadomości z kraju.

Porzucił wózek z wnukiem

Nie dostanie laurki na Dzień Dziadka! W Strzegomiu 55-letni mężczyzna wyszedł na spacer ze swoim 13-miesięcznym wnukiem. Przechadzkę umilał sobie, popijając alkohol. Nogi plątały się mu coraz bardziej. Zaniepokojeni przechodnie powiadomili policję. Nim pojawili się funkcjonariusze, znużony 55-latek zostawił wózek na ulicy i poszedł przespać się w bramie. Kiedy policjanci znaleźli dziadka, był tak pijany, że nie potrafił dmuchnąć w alkomat. W końcu pobrano mu krew. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi będzie musiał się wytłumaczyć. Dziecko przekazano pod opiekę babci. Trzeźwej.

Ośle bliźnięta

Wielka radość w Poznaniu. W tamtejszym małym ogrodzie zoologicznym w Jantarze na świat przyszły bliźnięta osiołków. Ich mamą jest 6-letnia oślica Klara. Ojciec to 6-letni samiec Czekoladka, który zaraz po porodzie zaczął ryczeć na środku wybiegu, obwieszczając dobrą nowinę. Pracownicy ogrodów zoologicznych w całej Polsce są zaskoczeni. - Nigdy nie zetknąłem się z bliźniaczą ciążą osłów. Koniowate mają na to ledwie 10 proc. szans - mówi Michał Targowski, dyrektor zoo w Gdańsku, z którego pochodzi Czekoladka. Jacek i Agatka, bo tak nazwano bliźnięta, przebywają w osobnej zagrodzie razem mamą.

Obława na nożownika

Wszystkie służby w Świebodzicach zostały postawione w stan gotowości! Prawie 100 policjantów szukało Grzegorza Zgrzebnickiego (29 l.). W akcji brał udział śmigłowiec. Mężczyzna miesiąc temu w swoim mieszkaniu zabił 23-latka. Ugodził go nożem 30 razy. W klatkę piersiową, szyję i prawe udo. Morderca od tamtej pory jest poszukiwany, policja wydała za nim list gończy. Teraz śledczy dostali sygnał, że Zgrzebnicki przebywa na terenie Świebodzic. Niestety, nożownika nie udało się złapać. Policyjna akcja zakończyła się ok. godz 14.

Zobacz też: Za hejty na Facebooku grożą bardzo wysokie kary!

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: