WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska EXPRESSEM wiadomości z Polski

EXPRESSEM wiadomości z Polski

27.08.2016, godz. 02:00
MAPA POLSKI.
foto: SHUTTERSTOCK

Wiadomości i informacje z Polski w skrócie.

Dziecko wiozło pijanego ojca

W miejscowości Białka na jednym ze skrzyżowań 15-letni motocyklista wymusił pierwszeństwo i zderzył się z samochodem osobowym. Nie dość, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, to jeszcze uderzył w auto kierowane przez 13-latka, któremu za kółkiem kazał usiąść pijany do nieprzytomności ojciec, siedzący na miejscu pasażera. W wypadku nikt nie ucierpiał, ale po wytrzeźwieniu ojciec odpowie za narażenie syna z utratę życia lub zdrowia. Grozi za to nawet 5 lat więzienia. 

Zrabowali świętą figurkę!

Kto dopuścił się tak podłego czynu? - zastanawiają się mieszkańcy Lasówki, którym skradziono XIX-wieczną kamienną figurę maryjną. Stała na cokole za ogrodzeniem i od prawie 150 lat chroniła mieszkańców miejscowości, a teraz została uprowadzona pod osłoną nocy. Sprawa trafiła na policję, jednak mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Zebrali 1,5 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże w odnalezieniu figurki lub wskaże sprawcę. Istnieją jednak obawy, że figurka już jest za granicą - w Austrii lub Niemczech. 

Agresor na dopalaczach

Najpierw nafaszerował się dopalaczami, potem stracił przytomność, a gdy przyjechał ratunek, Bóg jeden wie, co w niego wstąpiło. Mowa o 19-latku z Sosnowca, który leżał nieprzytomny na jednym z przystanków autobusowych. Po przyjeździe karetki ocknął się i był agresywny. Zaczął bić ratowniczkę, aż straciła przytomność. Agresora przejęli policjanci. Grożą mu 3 lata więzienia. Ratowniczka zdrowieje, ale boi się wrócić do pracy. 

Zobacz: Dobra zmiana ministra Waszczykowskiego [ZDJĘCIA]

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: