WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Jak płacić MNIEJ za paliwo. Korzystaj z rabatów stacji benzynowych, tankuj przy supermarketach

Jak płacić MNIEJ za paliwo. Korzystaj z rabatów stacji benzynowych, tankuj przy supermarketach

01.08.2011, godz. 02:00
Płać mniej za paliwo
foto:

Ceny benzyny znów biją rekordy, przekraczając - i to grubo - pięć złotych! Na szczęście można obniżyć wydatki związane z eksploatacją auta. Wystarczy na przykład skorzystać ze specjalnych kart przygotowanych dla zmotoryzowanych, by otrzymać kilkuprocentowy rabat przy zakupie paliwa. Wiele stacji ma też dla swoich klientów specjalne rabaty.

Zniżka na paliwo może sięgać nawet 4 proc., co przy cenie ponad 5 zł za litr benzyny daje ulgę w wysokości co najmniej 20 gr na każdym litrze. Kartę kredytową z czteroprocentowym rabatem oferuje obecnie Meritum Bank. Na zwrot części wydatków poniesionych na stacjach paliw mogą również liczyć posiadacze kart płatniczych w Banku BPH i Toyota Banku. Możliwość obniżenia kosztów paliwa daje również Bank Millennium, który nalicza 3 proc. premii od zakupów dokonanych kartą debetową.

Punkty i ulgi

Banki kuszą kierowców nie tylko zwrotem części kosztów, ale również połączeniem kart kredytowych z programami lojalnościowymi, w których zebrane punkty można wymieniać na nagrody. Tego rodzaju przywileje są mniej atrakcyjne niż tańsze paliwo, dlatego niektóre banki proponują dodatkowo kilkuprocentowe ulgi na polisy ubezpieczeniowe, upusty przy zakupie części samochodowych, tańsze usługi serwisowe czy możliwość wymiany zgromadzonych punktów na rabaty przy zakupie samochodów.

Oblicz korzyści

- Decydując się na którąkolwiek z kart przeznaczonych dla kierowców, należy wcześniej obliczyć korzyści tak, żeby roczny koszt użytkowania plastiku nie przekroczył sumy zgromadzonych bonusów - radzi Michał Sadrak, analityk Open Finance. - I co ważne, nie warto ograniczać się wyłącznie do kart, które reklamowane są jako samochodowe. Równie dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie ze zwykłej kredytówki, która umożliwia zwrot części poniesionych wydatków. Dlatego obok ofert Banku BPH i Meritum Banku warto chociażby rozważyć propozycję Alior Banku, Banku Pocztowego, Banku BGŻ czy Polbanku - wyjaśnia.

Tu zatankujesz paliwo za promocyjną cenę

Stacja paliwowa Promocje Cena 1 litra benzyny 95 Pb (w zł)
Tesco Klient, który zrobi w Tesco zakupy na kwotę wyższą niż 100 zł, otrzymuje pieczątkę, która upoważnia do jednorazowej zniżki 15 groszy na litrze paliwa na stacji benzynowej Tesco. Przy płaceniu za paliwo kartą Tesco Mastercard zniż-ka 10 gr na litrze. Można łączyć obie promocje.
5,00
Auchan
Klient posiadający kartę Mastercard Skarbonka lub Visa Auchan Skarbonka zapłaci o 10 groszy mniej za litr paliwa. Klienci posiadający jedną z dwóch kart Auchan będą mogli jednorazowo kupić do 100 litrów benzyny lub oleju napędowego. Zaoszczędzone pieniądze zostaną zgromadzone na koncie Skarbonka. Promocja trwa do końca sierpnia.
5,06
Carrefour
Płacąc na stacji kartą kredytową Carrefour Visa i tankując za minimum 100 zł, klienci otrzymają do 2 proc. premii w postaci e-Bonu, który można wykorzystać przy kolejnym tankowaniu lub podczas zakupów w sklepach sieci Carrefour. Maksymalna wartość e-Bonu przyznawanego do jednego paragonu wynosi 6 zł.
Klienci hipermarketów Carrefour, którzy korzystają z Carrefour Visa, mogą we wszystkie poniedziałki i piątki otrzymać do 10 proc. premii w postaci e-Bonu Carrefour. Klienci supermarketów Carrefour Market mogą otrzymać podczas zakupów do 5 proc.
5,07
Neste Karta przedpłacona dla klientów indywidualnych na wszystkich stacjach Neste A24 upoważnia do stałego rabatu na tankowanie - 5 groszy na litr paliwa. 5,16
Orlen
Klienci, którzy na oznakowanych stacjach zatankują co najmniej 30 litrów benzyny, zapłacą 20 groszy mniej za litr paliwa Verva 98 lub 10 groszy mniej za standardowe benzyny Eurosuper 95 czy Superplus 98.
Rabat na paliwo można też otrzymać, zbierając punkty na karcie lojalnościowej w ramach programu VITAY.
5,29
Wszystkie ceny pochodzą z dnia 30.07 ze stacji w Warszawie
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: