WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Sondaż dla SE.pl i NOWA TV. Czy Polacy boją się jechać do Egiptu po sprawie Magdaleny Żuk?

Sondaż dla SE.pl i NOWA TV. Czy Polacy boją się jechać do Egiptu po sprawie Magdaleny Żuk?

17.05.2017, godz. 13:57
Magdalena Żuk
Magdalena Żuk foto:

Sprawa Magdaleny Żuk stała się w ostatnich tygodniach tematem numer jeden w Polsce. Tajemnicze okoliczności śmierci 27-letniej dziewczyny, które wyjaśnia prokuratura z Jeleniej Góry we współpracy ze stroną egipską, spowodowały, że wielu Polaków zaczęło się zastanawiać, czy wczasy w Egipcie są bezpieczne. Postanowiliśmy o to zapytać - sprawdźcie, jakie są wyniki sondażu dla SE.pl i NOWA TV.

Sprawa Magdaleny Żuk. Od 30 kwietnia śledczy z Jeleniej Góry próbują ustalić, jakie były dokładne okoliczności śmierci 27-letniej Magdaleny Żuk. Przypomnijmy - 26 kwietnia dziewczyna przyleciała do Egiptu, gdzie miała spędzić urlop. Dwa dni później, 27-latka została znaleziona nieprzytomna w hotelu, skąd zostaje przetransportowana do szpitala. 29 kwietnia po raz kolejny trafia pod opiekę lekarzy - w pewnym momencie wyrwała się pielęgniarce i wyskakuje przez okno. 30 kwietnia Magdalena Żuk umiera w szpitalu w Hurghadzie. Co spowodowało takie dziwne zachowanie dziewczyny? To jedno z kluczowych pytań, na które odpowiedź próbują znaleźć śledczy. Gdy tylko ciało tragicznie zmarłej Polki trafi do kraju, ma zostać przeprowadzona druga sekcja zwłok. Być może dzięki pracy lekarzy z zakładu medycyny sądowej uda się ustalić, co dokładnie doprowadziło do śmierci 27-latki.

Tajemnicze okoliczności zgonu Magdaleny Żuk spowodowały, że Polacy zaczęli zastanawiać się, czy wyjazd do Egiptu na wczasy to dobry pomysł. Z sondażu przeprowadzonego dla SE.p i NOWA TV wynika, że 69% pytanych nie zdecydowałoby się na wyjazd do tego kraju na wczasy. Z kolei 31% ankietowanych na pytanie "Czy zdecydowałbyś się na wakacje w Egipcie po sprawie Magdaleny Żuk?", odpowiedziało "tak".

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 11-12.05.2017 roku na próbie 1018 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3%.


ZOBACZ: Śmierć Magdaleny Ż. Sprawę będzie wyjaśniał detektyw Rutkowski

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: