WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Trzej wysocy rangą żołnierze brutalnie pobili policjantów [NOWE FAKTY]

Trzej wysocy rangą żołnierze brutalnie pobili policjantów [NOWE FAKTY]

16.09.2016, godz. 10:03
OFICEROWIE WOJSKA POLSKIEGO POBILI POLICJANTÓW.
foto: SUPER EXPRESS / ARCHIWUM JEDNOSTKI / MATERIAŁY PROMOCYJNE

Trzech żołnierzy Wojska Polskiego pobiło policjantów. Funkcjonariusze interweniowali na prośbę obsługi hotelu, w którym bawili się m.in. dowódca brygady, dowódca batalionu i major. Między mundurowymi doszło do szarpaniny. Dwójka policjantów została brutalnie pobita. Prawdopodobnie agresywni wojskowi zostaną wydaleni z pracy.

Do zdarzenia doszło w jednym z hoteli w Giżycku (województwo warmińsko-mazurskie). Wojskowi, którzy przebywali w hotelu zachowywali się głośno. Nie reagowali na uwagi personelu, obrażali pracowników. W końcu po godzinie 23.00 obsługa hotelowa postanowiła wezwać policję. Kiedy żołnierze zobaczyli patrole policji zaczęli zachowywać się agresywnie. Doszło do przepychanek i szarpaniny. Wojskowi grozili funkcjonariuszom pozbawieniem życia - podaje RMF24. W wyniku bójki dwóch policjantów doznało poważnych obrażeń - uszkodzona śledziona, złamana ręka, połamane żebra. Wezwano dodatkowe patrole, a żołnierzy przewieziono na komendę, skąd zabrała ich Żandarmeria Wojskowa. Okazało się, że agresywni mundurowi to wysocy rangą wojskowi - dwaj podpułkownicy i major Wojska Polskiego. W chwili zatrzymania byli pijani - mieli od 1,2 do 2 promili alkoholu.

Jak podaje RMF24 żołnierze zostaną wydaleni z pracy. - W tej chwili prowadzone są czynności procesowe z udziałem tychże oficerów - powiedział w rozmowie z RMf24 ppłk Paweł Durka z Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

Zobacz: Polacy będą DOWODZIĆ niemieckim wojskiem! Co się stało?

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: