WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Betoniarka wyrzuciła tramwaj z torów

Betoniarka wyrzuciła tramwaj z torów

06.09.2016, godz. 22:02
Betoniarka wyrzuciła tramwaj z torów
foto:

Za kierownicą trzeba zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza jeśli w pobliżu znajdują się tory tramwajowe. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, która zderzyła się z tramwajem linii 20 na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Batalionu Platerówek. Podczas kraksy kolosów tramwaj wypadł z torów.

Do wypadku doszło około godziny 15. Kierowca ciężarówki wyjeżdżał z ulicy Batalionu Platerówek i chciał włączyć się do ruchu na Jagiellońskiej. Kątem oka widział nadciągający tramwaj, ale myślał, że zdąży przejechać. Niestety, ciężki samochód nie podołał wyzwaniu. Bach! W bok ciężarówki uderzył tramwaj linii 20 jadący w stronę Żerania. Siła uderzenia była tak wielka, że tramwaj wypadł z szyn i potrzeba było specjalistycznego sprzętu, aby postawić go z powrotem "na nogi". Z ciężarówki natomiast wyciekło paliwo i rozlało się na jezdni. Konieczne było zasypanie plamy sorbentem. - Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem - powiedział nam Michał Powałka z Tramwajów Warszawskich.

- Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń - dodaje. W obu kierunkach wstrzymany był ruch tramwajowy, a linie 18 i 20 były kierowane na trasę objazdową. Na miejscu szybko uruchomiono linię zastępczą Z. Przed godziną 17 po zderzeniu nie było już śladu poza resztkami potłuczonego szkła na jezdni, a ruch tramwajów wrócił do normy.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: