WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa W Wielką Sobotę sklepy czynne krócej

W Wielką Sobotę sklepy czynne krócej

14.04.2017, godz. 02:00
Sklep, handel, zakupy
foto:

Uwaga! Jeszcze tylko dziś do wieczora sklepy będą otwarte normalnie. Już w sobotę większość będzie się zamykać wczesnym popołudniem. Sprawdziliśmy godziny otwarcia sklepów w Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę.

Dziś wszystkie supermarkety: Lidl, Biedronka, Kaufland, Auchan czy Tesco będą otwarte w standardowych godzinach, czyli w godz. 7-22. Natomiast duże hipermarkety Tesco przy ulicy Górczewskiej 218, Połczyńskiej 121/125, Stalowej 60/64 i Fieldorfa 41 będą czynne całą dobę.

W Wielką Sobotę zakupy najlepiej zrobić wcześnie rano. Sklepy Lidl będą czynne w godz. 7 - 16. W tych samych godzinach otwarte będą Biedronki. Dłużej czynne będą sklepy Tesco, Kaufland, Netto oraz Auchan - tam zakupy zrobimy do godz. 18.

Niestety, tegoroczne świąteczne zakupy będą droższe od ubiegłorocznych. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, ceny większości produktów na wielkanocny stół poszły w górę. Więcej zapłacimy za kg szynki wieprzowej gotowanej, która podrożała z 26,76 do 27,40 zł, i masło, którego cena wzrosła z 3,99 zł do 5,28 zł. Skoczyły też ceny babki drożdżowej (droższa o 9,9 proc. niż rok temu) i białej kiełbasy parzonej (droższa o 5,8 proc.). Tańszy na szczęście jest żurek, którego cena za 90 g spadła z 4,45 zł do 3,90 zł.

W jutrzejszym wydaniu "Super Expressu" podamy adresy osiedlowych sklepów, które będą otwarte podczas świąt.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: