WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Wieści z Regionu. Śląsk. Pierwsza praca

Wieści z Regionu. Śląsk. Pierwsza praca

30.09.2016, godz. 15:52
WIEŚCI 30 09
foto: SHUTTERSTOCK

Studia się kończą, dyplom w ręku... i co dalej? Zanim kariera nabierze rozpędu, początki mogą okazać się trudne. Jedno jest pewne – trzeba uparcie szukać swojego miejsca.

Wiele ofert pracy jest zamieszczonych w internecie. Na co trafisz? Nie wiadomo. Jednak jeśli opis stanowiska, profil poszukującej pracownika firmy, a przede wszystkim wymagania mu stawiane pasują do twoich kryteriów – trzeba na taką ofertę odpowiedzieć. Ważne jest to, aby w życiorysie zawodowym rzetelnie opisywać wszystkie fakty. Koloryzowanie prędzej czy poźniej wyjdzie na jaw i bedzie wstyd. Wiadomo, że młody czlowiek, który dopiero ukończyl szkołę, nie ma jeszcze wielkiego dorobku. Liczy się jednak wykształcenie oraz odbyte staże. Nawet jeśli starasz się o pierwszą pracę, zadbaj o to, by twoje CV przedstawiło cię jako człowieka z ambicjami, pasjami i planami na życie. Każdy krok dalej – test czy rozmowa kwalifikacyjna – to kolejne doświadczenie uczące cię, jak odnależć się na rynku pracy.
Możesz też sięgnąć po pomoc profesjonalistów. Agencje pośrednictwa pracy to nie tylko miejsca, w których zostawiasz swój zawodowy życiorys i czekasz aż coś się trafi. Specjaliści pomagają nawiązywać kontakty, planować ścieżkę kariery i podpowiadają, w jaki sposób warto się dokształcić.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: