WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Wiemy, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Wspaniały gest w kierunku biedniejszych krajów

Wiemy, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Wspaniały gest w kierunku biedniejszych krajów

31.07.2016, godz. 11:51
Światowe Dni Młodzieży
Światowe Dni Młodzieży foto: EAST NEWS

Trwa ostatni dzień wizyty papieża Franciszka w Polsce w czasie Światowych Dni Młodzieży. Podczas mszy świętej w Brzegach, papież ogłosił, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży.

To już ostatni dzień wizyty papieża Franciszka w Polsce. O godzinie 8.45 papież poświęcił dwa budynki Caritasu. Po pobłogosławieniu wszystkich pracowników z Franciszkańskiej 3, gdzie mieszkał przez 4 dni, przejechaniu samochodem wśród pielgrzymów, dotarł w końcu do Brzegów, gdzie odbyła się ostatnia msza święta, w której udział wzięło 3 miliony wiernych! Papież ogłosił również, gdzie odbędą się następne Światowe Dni Młodzieży. W 2019 roku to mieszkańcy Panamy w Ameryce Środkowej będą gościli papieża. Jak mówią komentatorzy, ten gest papieża w kierunku Panamy, ma pokazać światu, że biedne kraje Ameryki Łacińskiej są na równi z tymi wysoko rozwiniętymi.

Na godzinę 17.00 zaplanowano spotkanie papieża Franciszka z wolontariuszami. Ceremonia pożegnania Ojca Świętego rozpocznie się o godzinie 18.15. Papieża Franciszka pożegna prezydent Andrzej Duda oraz przedstawiciele polskiego Kościoła.

Poniżej zobaczcie film reklamowy z panamy. W tym przepięknym kraju odbędąsię kolejne Światowe Dni Młodzieży.

Zobacz: Ostatni dzień wizyty papieża Franciszka w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: