biuro_warszawa

i

Autor: Materiał prasowy

wirtualne biuro

Adres wirtualny w Warszawie – czy legalnie mogą korzystać z niego wszystkie rodzaje działalności?

2024-04-24 10:04 Reklama

Wyobraź sobie, że prowadzisz prężnie rozwijającą się firmę, ale biuro pochłania większość Twoich zysków. Marzysz o rozwoju, w którym mógłby pomóc prestiżowy adres w centrum stolicy, ale ceny nieruchomości zniechęcają. Co w tej sytuacji możesz zrobić? Z pomocą przychodzi adres wirtualny w Warszawie. To popularna usługa, która otwiera drzwi do świata nowych możliwości.

Czym jest usługa wirtualnego biura w Warszawie?

Wirtualne biuro jest usługą oferowaną przez różne firmy, które umożliwiają przedsiębiorcom korzystanie z adresu do korespondencji i rejestracji działalności gospodarczej, bez konieczności wynajmowania fizycznej przestrzeni. 

Rozwiązanie to zyskuje na popularności, szczególnie wśród małych firm i startupów, ze względu na niskie koszty i elastyczność. W trosce o komfort, przedsiębiorstwa posiadające w ofercie adresy wirtualne często zapewniają również dodatkowe usługi, takie jak obsługa poczty, rejestrowanie przesyłek, dedykowaną linię telefoniczną czy wynajem sal konferencyjnych.

Kto najczęściej korzysta z adresu wirtualnego firmy w Warszawie?

Ze względu na swoje liczne zalety, oferta wirtualnych biur w stolicy cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony firm z różnych branż. Najczęściej decyzję o podpisaniu umowy podejmują:

  • graficy,
  • copywriterzy,
  • programiści,
  • specjaliści ds. bezpieczeństwa IT,
  • korektorzy tekstów,
  • fotografowie,
  • twórcy filmów wideo,
  • szkoleniowcy,
  • tłumacze,
  • kancelarie prawne,
  • sklepy internetowe,
  • biura rachunkowe.

Jeśli szukasz sposobu na to, by podnieść prestiż własnej marki oraz zaoszczędzić na kosztach wynajmu przestrzeni, sprawdź ofertę taniego wirtualnego biura w Warszawie: https://biznescentrum.com/.

Czy korzystanie z wirtualnego adresu jest zawsze legalne?

Mimo tego, że idea wirtualnego biura jest znana od lat 90.XX wieku, nadal zdarzają się osoby, które mają opory przed skorzystaniem z tej oferty. Wielokrotnie wstrzymuje ich obawa, że tego typu rozwiązanie jest nielegalne. Gdyby jednak tak było, z pewnością na rynku nie pojawiałyby się nowe firmy, zajmujące się kompleksowym outsourcingiem obsługi biurowej. Skąd zatem to przeświadczenie?

Jego genezy należy szukać w kontrolach urzędów skarbowych. Zdarzają się one co jakiś czas, niezależnie czy mówimy tu o firmach z rzeczywistym lub wirtualnym adresem. Nie należy się ich obawiać, ponieważ zgodnie z orzeczeniem Sądu Administracyjnego z dnia 08.05.2014 II FSK 3549/13 „czynności zarządcze i działalność gospodarcza są i mogą być prowadzone w dowolnym miejscu, także przy wykorzystaniu tzw. biur wirtualnych czy biur coworking (dzielonych)”.

W Warszawie, jak i w całej Polsce, nie ma zatem przepisów zakazujących korzystania z adresu wirtualnego dla wszystkich rodzajów działalności. Niezależnie zatem, czy chcemy sprzedawać pluszowe misie w sklepie internetowym, czy posiadamy firmę budowlaną, mamy pełne prawo założyć firmę na wirtualnym adresie.

Co z rejestracją VAT?

Zdarzają się sytuacje, że przedsiębiorcy są zobowiązani do zarejestrowania firmy do VAT. Czy w tej sytuacji adres wirtualny w Warszawie może być problematyczny? Zdecydowanie nie. 

Ustawa z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług nie zakazuje rejestracji podatnika, którego siedzibą jest wirtualne biuro. W tym wypadku istotne jest, żeby pod wskazaną we wniosku lokalizacją biuro faktycznie się znajdowało. Jeśli zatem podpiszemy z firmą oferującą usługi wirtualnego adresu stosowną umowę, będziemy mogli legalnie zarejestrować się jako płatnik VAT.

Warto pamiętać, że usługa wirtualnego adresu ma ułatwiać prowadzenie biznesu, a nie komplikować ten proces.

Cennik wirtualnego biura w Warszawie od Biznes Centrum

i

Autor: Materiał prasowy Cennik wirtualnego biura w Warszawie od Biznes Centrum

Cennik wirtualnego biura w Warszawie od Biznes Centrum

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki