WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wstrząsające nagranie ws. śmierci Igora Stachowiaka. Policja wydała oświadczenie

Wstrząsające nagranie ws. śmierci Igora Stachowiaka. Policja wydała oświadczenie

21.05.2017, godz. 10:34
Śmierć 25-latka na komisariacie we Wrocławiu
foto: Super Express

W związku z opublikowaniem nowych nagrań ws. śmierci Igora Stachowiaka (na których widzimy m.in. jak 25-latek zostaje porażony paralizatorem), policja wydała oświadczenie. Publikujemy je w całości.

- Dzisiaj tj. 20 maja br. w programie Superwizjer wyemitowano reportaż dotyczący tragicznej śmierci Igora S. we Wrocławiu. W treści ujawniono m. in. wypowiedzi anonimowych osób i fragmenty nagrań. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie z Komendantem Głównym Policji, natychmiast po zapoznaniu się z reportażem podjęli decyzję o powołaniu i skierowaniu do Wrocławia specjalnego zespołu kontrolnego, w skład którego wchodzą doświadczeni oficerowie Biura Kontroli i Biura Spraw Wewnętrznych. Śledztwo w sprawie tej tragicznej śmierci od samego początku prowadzi prokuratura, obecnie na wniosek rodziny zmarłego Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, a więc zupełnie niezależny od Policji organ wymiaru sprawiedliwości.

Pragniemy stanowczo podkreślić, że policja niezwłocznie po tej tragedii przekazała wszystkie materiały mogące stanowić dowód w sprawie prokuraturze. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie z Komendantem Głównym Policji, natychmiast po zapoznaniu się z reportażem podjęli decyzję o powołaniu i skierowaniu do Wrocławia specjalnego zespołu kontrolnego, w skład którego wchodzą doświadczeni oficerowie Biura Kontroli i Biura Spraw Wewnętrznych.

Zadaniem kontrolujących będzie m. in. dokładna analiza akt czynności wyjaśniających i dyscyplinarnych prowadzonych wobec funkcjonariuszy mających związek z opisywanym zdarzeniem, a w szczególności sprawdzenie, czy czynności te prowadzone były rzetelnie i zgodnie z zasadami procesowymi. Szczególnie zweryfikowana zostanie decyzja przełożonych o przywróceniu zawieszonego funkcjonariusza do służby.

Podkreślenia wymaga szybkość podjętej decyzji przez kierownictwo MSWiA oraz KGP. Jednocześnie przypominamy, że czynności śledcze nadal prowadzi prokuratura i jest to jedyny organ dysponujący wszystkimi zebranymi do tej pory dowodami. Jesteśmy przekonani, że prokuratura wyjaśni wszystkie okoliczności tej tragedii.

Komenda Główna Policji

Czytaj: Śmierć Igora na komisariacie we Wrocławiu. Jest nowe, PRZERAŻAJĄCE nagranie

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: