WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Zalane drogi, objazdy – okolice Zgorzelca i Bogatyni, zamknięte przejścia graniczne (LISTA)

Zalane drogi, objazdy – okolice Zgorzelca i Bogatyni, zamknięte przejścia graniczne (LISTA)

09.08.2010, godz. 13:52
Powódź w Zgorzelcu i Pieńsku - miasta pod wodą
foto: Brak agencji
Nieprzejezdne są cztery drogi krajowe w okolicach Zgorzelca, Bogatyni i granicy z Niemcami. Zamknięte są mosty graniczne w Zgorzelcu i Łęknicy. Policja kieruje kierowców na objazdy. Najgorzej jest w okolicach Bogatyni. Tam ponad 50 procent szlaków jest kompletnie nie przejezdna. Drogi zostały zniszczone lub wciąż są pod wodą.

Województwo dolnośląskie – lista zamkniętych dróg:

- Droga krajowa nr 12 w mieście Łęknica – zamknięty most graniczny. Najbliższe otwarte przejście graniczne działa w Olszynie. Na miejscu jest policja i kieruje ruchem. Samochody osobowe są kierowane odjazdami lokalnymi. Ciężkie pojazdy są zawracane do skrzyżowania z krajową 18-tką.

- Droga krajowa 27 w miejscowości Przewóz – zamknięty most graniczny po stronie Niemieckiej. Policja kieruje wszystkie samochody na przejście graniczne w Olszynie.

- Droga krajowa nr 30 w Lubaniu podtopiona - zorganizowane są objazdy, miejscami ruch odbywa się wahadłowo.

- Droga nr 352 (Zgorzelec - Bogatynia) - od skrzyżowania Niedów, Radomierzyce, Bogatynia (w kierunku do Bogatyni) jest całkowicie nieprzejezdna. W tym miejscu woda bardzo poważnie uszkodziła jezdnię,

- Drogi gminne: Osiek Łużycki - Radomierzyce, Osiek Łużycki - Koźlice - całkowicie nieprzejezdne,


Województwo lubelskie:

- Poważne utrudnienia kierowcy napotkają na drodze wojewódzkiej nr 835 (Przeworsk - Lublin). Szlak został już odblokowany, ale ruch jest wstrzymywany na czas przejazdów kolumn wozów ratunkowych. Policja radzi, żeby nie próbować omijać korków drogami powiatowymi. W rejonie miejscowości Adamówka i niedaleko Przeworska wiele ze szlaków ciąż nie zostało odblokowanych.

- Droga powiatowa Księżpol - Łukowa. Część drogi została zerwana przez burzę. Objazd wytyczono drogami gruntowymi, kierowcy osobówek mogą mieć problemy z przejazdem.

Zachodniopomorskie:

- Utrudnienie wciąż występują na drodze krajowej nr 11 (Kołobrzeg - Bytom) w Szczecinku. Przejazd przez miasto jest możliwy tylko dla samochodów osobowych. Ciężarówki kierowane są na objazdy: Piła, Wałcz, Mirosławiec, Kalisz Pomorski, Drawsko Pomorskie, Świdwin, Gościno, Kołobrzeg lub Piła, Jastrowie, Podgaje, Człuchów, Biały Bór, Bobolice, Koszalin.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: