WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Dramat w Syrii! Nalot bombowy na szpital dziecięcy. Personel ratuje wcześniaki [WIDEO]

Dramat w Syrii! Nalot bombowy na szpital dziecięcy. Personel ratuje wcześniaki [WIDEO]

20.11.2016, godz. 15:35

Wojna w Syrii trwa w najlepsze. Wojskowe samoloty nie wahają się nawet przed bombardowaniem typowo miejskich stref miasta Aleppo. Od wtorku samoloty zniszczyły wiele budynków. Do sieci trafiło przerażające nagranie, na którym widać jak pielęgniarki ratują ze zniszczonego szpitala wcześniaki w inkubatorach.

Od zeszłego wtorku trwają naloty bombowe na syryjskie miasto Aleppo. Wojska prezydenta Baszara el-Asada walczą by odebrać wschodnią część miasta. Tylko w samą sobotę w trakcie ataku zginęło 31 osób. Podczas bombardowania ucierpiał jeden ze szpitali dziecięcych. W Internecie pojawiło się nagranie, na którym widać jak personal szpitala wyciąga z inkubatorów wcześniaki, ratując je przed śmiercią. Nie wiadomo, czy ratowane w prowizorycznych warunkach dzieci przeżyły atak.

We wschodniej części miasta nie działa już żaden szpital, mimo, że na tym obszarze nadal mieszka około 250 tys. osób. Od wtorku zginęło już niemal 100 osób. USA potępia ataki. - Nie ma żadnego wytłumaczenia dla tych haniebnych czynów - powiedziała doradczyni prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice.

Zobacz: Dramat syryjskich dzieci: Kąpią się w leju po bombie

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: