WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Kobiety będą mogły być księżmi? Papież Franciszek zabrał głos

Kobiety będą mogły być księżmi? Papież Franciszek zabrał głos

02.11.2016, godz. 09:36
Papież Franciszek
foto: EAST NEWS

Papież Franciszek, który udał się z wizytą do Szwecji, postanowił zabrać głos w sprawie wyświęcania kobiet na księży. Podczas lotu do Sztokholmu, Ojciec Święty został zapytany o tę kwestię przez jednego z dziennikarzy. - W sprawie święceń kobiet ostatnie słowo jest jasne, wypowiedział je Jan Paweł II i ono pozostaje - powiedział papież Franciszek.

Papież Franciszek udał się do Szwecji na dwudniową wizytę. Tam brał udział w mszy świętej z okazji Wszystkich Świętych. - Błogosławieństwa są ich drogą, ich celem, ich ojczyzną. Błogosławieństwa są drogą życia, którą wskazuje nam Pan, abyśmy mogli pójść w Jego ślady - mówił Ojciec Święty podczas kazania. W mszy świętej, której przewodniczył papież Franciszek wzięło udział około 18 tysięcy ludzi. Jak opisuje Polskie Radio, w Szwecji 150 tysięcy obywateli deklaruje przynależność do Kościoła katolickiego. 70% z nich to Polacy. Dominującą religią w Szwecji jest luteranizm, zaś na czele tamtejszego Kościoła stoi prymaska abp Antje Jack-len.

Podczas lotu papież Franciszek został zapytany przez jednego z dziennikarzy o to, czy kobiety będą mogły przyjmować święcenia kapłańskie. Ojciec Święty przywołał wtedy słowa Jana Pawła II. - W sprawie święceń kobiet ostatnie słowo jest jasne, wypowiedział je Jan Paweł II i ono pozostaje - powiedział papież Franciszek.

Czytaj: Papież ruszył do Szwecji. Będzie obchodził 500-lecie reformacji

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: