WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Putin morduje niewinnych cywilów! Ludobójstwo w Syrii

Putin morduje niewinnych cywilów! Ludobójstwo w Syrii

26.09.2016, godz. 17:29
Putin ludobójca
Putin ludobójca foto:

236 zabitych, setki rannych w ciągu zaledwie czterech dni. Rosyjskie naloty na cywilów w Aleppo zaszokowały świat. ONZ mówi już o zbrodniach wojennych.

-Nigdy nie widziałem tylu umierających naraz – mówi lekarz z Aleppo cytowany przez agencję AP. - Ostatnio w ciągu godziny zginęło tu 50 ludzi – dodaje Mohammad Zein Handagani. Tak jak inni lekarze z ogarniętej wojną Syrii, często bezradnie patrzy na śmierć pacjentów, bo w szpitalach brak narzędzi i leków. Gdzie w takim razie są konwoje ONZ z pomocą humanitarną? Wstrzymano je po barbarzyńskim nalocie sił rosyjskich na jeden z nich.

ZOBACZ TEŻ: Decyzja ws. Syrii. Jest porozumienie Rosji i USA

Tydzień temu bomby zniszczyły ciężarówki z żywnością i lekami dla cywilów, zginęło 20 wolontariuszy i kierowców. Jak się okazało, to nie koniec działań Rosji. Od czwartku wraz z syryjskimi siłami rządowymi Rosjanie bez przerwy bombardują Aleppo. Giną zwykli ludzie, nie mający nic wspólnego z terrorystami. - Trudno zaprzeczyć, że Rosja wraz z syryjskim reżimem dopuszczają się zbrodni wojennych – stwierdził Matthew Rycroft, brytyjski ambasador przy ONZ.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: