139 km/h w obszarze zabudowanym. 32-latek za kierownicę na razie nie wsiądzie - WIDEO

2020-04-09 10:35 Rafał Mądry
Pędził 139 km/h w obszarze zabudowanym
Autor: Policja Pędził 139 km/h w obszarze zabudowanym

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki zatrzymali pirata drogowego, jadącego jedną z ulic z prędkością o 69 km/h większą niż dozwolona w tym miejscu. Kierujący pojazdem osobowym na ograniczeniu prędkości do 70 km/h jechał aż 139 km/h. Jakby tego było mało, 32-letni kierowca był poszukiwany.

Policjanci z wrocławskiej drogówki patrolując 7 kwietnia wieczorem ulice miasta, zwrócili uwagę na kierującego poruszającego się znacznie szybciej niż dozwolone w tym miejscu 70 km/h. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu nieoznakowanego radiowozu przeprowadzili pomiar, którego wynikiem była prędkość aż 139 km/h! Policjanci postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę.

Przeczytaj również: Rekordzista w Szczecinie. Jechał prawie 200 km/h na ograniczeniu do 70 km/h

Nie był to jednak koniec problemów wrocławianina. Podczas kontroli okazało się, że policyjna kartoteka jasno wskazała mundurowym, że 32-letni mężczyzna jest poszukiwany. W związku z popełnionym wykroczeniem i obowiązującymi przepisami policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Zgodnie z artykułem 135 ustawy prawo ruchu drogowego policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, dlatego kontrola drogowa wiązała się również z zatrzymaniem jego prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

139 km/h w obszarze zabudowanym. Za kierownicę wsiądzie za 3 miesiące

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.