36-latek jak dzieciak. Podebrał samochód i rozbijał się nim po wsi

2021-10-26 10:05
Podebrał samochód i rozbijał się nim po wsi
Autor: Policja Podebrał samochód i rozbijał się nim po wsi

Utrata kontroli nad samochodem, zderzenie z ogrodzeniem i wielki huk - tak swoją przejażdżkę zakończyli mężczyźni z Lubartowa (woj. lubelskie), którzy zaraz po narobieniu szkód porzucili pojazd i uciekli z miejsca zdarzenia. Kiedy policji udało się namierzyć sprawców, okazało się, że byli pod silnym wpływem alkoholu. Jakby tego było mało, auto nie było ich własnością.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę 24 października przed godz. 10.00 w Lisowie (woj. lubelskie). Przed południem właściciel jednej z posesji usłyszał wielki huk, a gdy wyszedł przed dom, okazało się, że w jego ogrodzenie posesji wjechał Citroen Saxo. Na miejscu zdarzenia był tylko samochód bez kierowcy i pasażerów. Policjantom szybko udało się ustalić sprawcę kolizji i pasażera samochodu. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Lubartów, a pasażerem 35-latek z tej samej gminy. Kiedy sprawdzono ich stan trzeźwości, cała prawda wyszła na jaw. W organizmie obydwu mężczyzn alkomat wykrył blisko 1,5 promila alkoholu.

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg

To nie było ich auto

W efekcie już na miejscu mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy za pokwitowaniem. W trakcie prowadzenia dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli przy 36-latku marihuanę i ustalili, że samochód nie jest własnością żadnego z zatrzymanych panów. Kiedy 36-latek wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej i posiadania środków odurzających. Za popełnione czyny grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE