Jechał 40-tonowym TIREM po alkoholu i mimo zakazu. Kierowca ciężarówki zatrzymany

2019-08-13 11:05 Maciej Lubczyński
Kierowca 40-tonowego składu jechał po alkoholu
Autor: GITD Kierowca 40-tonowego składu jechał po alkoholu

Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała kierowcę 40-tonowego składu, który łamał wakacyjny zakaz dla ciężarówek powyżej 12 ton. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że szofer jest pod wpływem alkoholu.

0,42 promila miał w organizmie kierowca ciężarówki, który został zatrzymany na autostradzie A4, na wysokości Legnicy. Inspektorzy kontrolowali skład, który poruszał się mimo weekendowego zakazu obowiązującego w wakacje, ale okazało się że to nie jedyny przepis naruszony podczas tego transportu.

Sprawdź także: Odpady z Niemiec miały trafić do Polski. ITD i Policja udaremniły nielegalny transport - WIDEO

Kierujący zmierzającą do Niemiec ciężarówką, od początku kontroli zachowywał się nerwowo. Inspektorzy nabrali więc podejrzeń, które finalnie okazały się słuszne. W dalszą trasę, skład poprowadził inny kierowca, jednak musiał on poczekać do końca obowiązywania weekendowego zakazu. 

Nie przegap: Ten film pokazuje, czym kończy się agresja na drodze. Gwałtowne hamowanie autobusu - WIDEO

Zatrzymany, nietrzeźwy mężczyzna został przekazany policji, ale przewoźnik również musi się liczyć z konsekwencjami. W związku z naruszeniem zakazu, wobec przedsiębiorcy oraz zarządzającego transportem w firmie wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Najnowsze