Bugatti Chiron Super Sport wrzuca siódmy bieg przy 407 km/h. 1600-konny potwór poddany testom

2021-06-22 17:28
Bugatti Chiron Super Sport
Autor: Bugatti Bugatti Chiron Super Sport

Ma 1600 KM i będzie jednym z najszybszych, drogowych pocisków na ziemi. Nowe Bugatti Chiron Super Sport to propozycja dla tych, którzy czują potrzebę rozpędzenia się do 440 km/h, samochodem przeznaczonym do jazdy na drogach publicznych. Maksymalna prędkość, o której mowa jest... ograniczona elektronicznie.

Chcesz jeździć ponad 400 km/h drogowym autem? Nie ma problemu. Producenci egzotycznych super i hipersamochodów oferują dziś spory wybór. Magiczna bariera większości kojarzy się jednak z Bugatti i modelami Veyron oraz Chiron. Francuzi nie poprzestają jednak na marnych 400 km/h i ponownie testują mocniejszego, szybszego i bardziej ekstremalnego Chirona. Bugatti Chiron Super Sport ma 1600 KM i bez trudu ma się rozpędzić do 440 km/h.

Sprawdź: Nowe Audi RS3 lata bokiem! Ma tryb drift i „setkę” osiąga w 3,8 sekundy! WIDEO

Ta prędkość jest elektronicznie ograniczona, a samochód mógłby pojechać jeszcze szybciej. Auto dopuszczone do ruchu drogowego przyspiesza do setki w czasie 2,4 sekundy, do 200 km/h w 5,8 s, a do 300 km/h w zaledwie 12,1 sekundy. To o ponad sekundę szybciej, niż jego krajan, Citroen C3 potrzebuje na przyspieszenie do 100 km/h. Gdy idziemy pełnym ogniem, automatyczna skrzynia biegów w Chironie wrzuca siódemkę nie wcześniej niż przy 403 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport
Autor: Bugatti Bugatti Chiron Super Sport

8-litrowy silnik W16 generuje 1600 KM i nadal ma 4 potężne turbosprężarki. Zmiany aerodynamiczne i mechaniczne pozwoliły jednak zwiększyć jego moc o 100 KM. Za to wszystko trzeba słono zapłacić, a cennik otwiera kwota 3,2 miliona euro, czyli równowartość około 14 500 000 zł. Za tak niską cenę nie sprzeda się prawdopodobnie ani jeden Chiron Super Sport, bo niemal nieograniczone możliwości konfiguracji czynią z niego prawdziwą zabawkę dla najbogatszych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE