Car of the Year Polska 2021

Autor: Car of the Year Polska Kia Sorento z tytułem Car of the Year Polska 2021

Car of the Year Polska 2021. Dziennikarze wybrali najlepsze auto! Który model wygrał?

2021-01-21 9:31

Poznaliśmy zwycięzcę drugiej edycji konkursu Car of the Year Polska. Doświadczeni polscy dziennikarze, zawodowo zajmujący się motoryzacją i oceną samochodów, uznali Kię Sorento za najlepsze auto na rok 2021.

Druga edycja plebiscytu COTY Polska została rozstrzygnięta. Wyboru dokonało 21 jurorów zajmujących się testowaniem samochodów, reprezentujących polskie redakcje. Spośród 24 nowych pojazdów osobowych, do finału nominowano pięć samochodów. Lista finałowa została ogłoszona 5 listopada. Zgodnie z regulaminem konkursu przeprowadzono kolejne głosowanie i 20 stycznia w siedzibie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie wyłoniono zwycięzcę. Triumf odniosła Kia Sorento, która uzyskała zdecydowanie największą liczbę punktów, co świadczy o zgodności oceny pojazdów (7 jurorów umieściło ją na pierwszym miejscu i 7 na miejscu drugim). Druga była Toyota Yaris, a trzecia pozycja na podium przypadła Volkswagenowi ID.3.

420 punktów do rozdania

Zasada głosowania była prosta. Każdy z jurorów oceniających pojazdy w konkursie Car of the Year Polska, miał do rozdzielenia 20 punktów. Każde z aut biorących udział w finałowej rozgrywce musiało otrzymać punkty od 0 do 10, a suma przyznanych punktów wszystkim pojazdom musiała wynosić równo 20.