Ceny paliw - sprawdź, za ile zatankujesz! [20.01.2022]

2022-01-20 10:12
autogaz, LPG, tankowanie samochodu
Autor: Shutterstock Tankowanie samochodu

Ceny niemal wszystkich paliw idą lekko w górę, ale jedno z nich opiera się delikatnym podwyżkom. Za litr bezołowiowej trzeba zapłacić coraz więcej, a zdaniem ekspertów to nie koniec podwyżek. Ile kosztuje tankowanie w czwartek, 20 stycznia 2022?

Kierowcy, którzy dużo jeżdżą, właściciele firm transportowych, przedsiębiorcy - wszyscy wypatrują obniżek na stacjach benzynowych, ale na razie nie ma co liczyć na tanie tankowanie. Ceny paliw znowu bardzo powoli, ale systematycznie pną się w górę. Wśród drożejących paliw jest jednak takie, które opiera się podwyżką i utrzymuje na stabilnym poziomie. Chodzi o LPG, które jest niezmiennie najtańsze i wciąż opłacalne.

Tak kształtują się średnie ceny paliw na stacjach w Polsce, w czwartek 20 stycznia 2022:

Ceny paliw - czwartek 20 stycznia 2022
Autor: SE Ceny paliw - czwartek 20 stycznia 2022

Za litr benzyny 95 zapłacimy już 5,72 zł, choć są województwa, w których średnia cena jest wyższa. Droższe tankowanie, jak zawsze czeka nas na autostradach i w centrach miast wojewódzkich. Cena litra LPG utrzymuje się w okolicach 3 zł/litr i czekamy na spadki poniżej tej kwoty. Czy są one możliwe? Na razie - na pojedynczych stacjach. Prognozy wskazują na to, że LPG również może delikatnie zdrożeć w ostatnich dniach stycznia.

Czy LPG wciąż się opłaca?

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Czy montaż instalacji gazowej wciąż jest opłacalna? Przy tych cenach - jak najbardziej. Choć wszystkie paliwa, włącznie z autogazem drożeją, skala oszczędności wciąż jest znaczna, bo ceny poszczególnych paliw rosną proporcjonalnie, a LPG pozostaje najtańszym z nich. Eksploatacja auta z instalacją gazową jest więc droższa niż wcześniej, ale nadal pozwala sporo zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli jeździmy samochodem 15 000 km rocznie i więcej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE