Citroen C3 przeszedł lifting, choć niekoniecznie go potrzebował - ZDJĘCIA

2020-02-12 16:59 Maciej Lubczyński

Miejski Citroen zadebiutował w 2016 roku. Francuzi uznali, że najwyższy czas odświeżyć tego malucha i dobrze im poszło. Choć C3 nie zdążyło się zestarzeć, po modernizacji wygląda jeszcze bardziej świeżo, a zmiany objęły również elementy wnętrza.

W klasie miejskich aut dzieje się ostatnio tak dużo, że kilkuletni już Citroen C3 miał prawo odejść na drugi plan w głowach nabywców. Dla projektantów i decydentów grupy PSA pozostał jednak wysoko na liście rzeczy "do zrobienia" i tak doczekaliśmy się liftingu miejskiej "cytrynki". Wszystko wskazuje na to, że są to zmiany na plus.

Sprawdź także: Cupra wkrótce pokaże kilka nowości. Jedna z nich interesuje nas szczególnie

Choć przednia część nadwozia nie uległa wielkim zmianom, są one jak najbardziej zauważalne i korzystne. Pojawiły się nowe, LED-owe reflektory, a karoserię będzie można jeszcze bardziej spersonalizować dzięki 97 kombinacjom lakierów nadwozia, 3 naklejkom na dach, 2 nowym wzorom obręczy kół oraz 4 wersjami (w tym jedną nową) wykończenia wnętrza.

2020 Citroen C3 po liftingu
Autor: Citroen 2020 Citroen C3 po liftingu

Przednie fotele mają być jeszcze wygodniejsze i bardziej podobne do tych, stosowanych w większych modelach marki. Do dyspozycji będziemy mieli również nowy system multimedialny i komplet asystentów oraz systemów wsparcia kierowcy. 

Cytrynka po liftingu pojawi się w salonach w czerwcu 2020 roku. Czekamy więc na informację o cenach i jesteśmy ciekawi, czy dzięki zmianom C3 zasłuży na miano najbardziej komfortowego i relaksującego auta w swojej klasie.