Citroen C5 Aircross zmienia się na lepsze. Co wyróżnia model po liftingu?

2022-01-12 19:59

Po paru latach rynkowego stażu, francuski crossover został gruntownie zmodernizowany, a nowa wersja prezentuje się lepiej od poprzednika. Citroen obiecuje, że zmiany nie kończą się na wyglądzie, a C5 Aircross po liftingu ma być jeszcze bardziej komfortowy.

Zadebiutował w 2018 roku, a po paru latach od rynkowej premiery doczekał się liftingu. SUV, który szczyci się komfortem został gruntownie odświeżony, a oprócz zmian wizualnych czekają nas nowe wnętrze oraz lepsze wyposażenie. Co wyróżnia nowego Citroena C5 Aircross po liftingu?

Przednia część auta została nieco uproszczona i nie jest już tak zaokrąglona. Francuzi mówią o bardziej "uporządkowanych" liniach i faktycznie, na nowy front patrzy się po prostu lepiej. Z tyłu mamy z kolei nowe światła z trójwymiarowym efektem, a w ofercie pojawiły się nowe, 18-calowe felgi i szereg elementów możliwych do spersonalizowania. 

Kokpit na nowo

Kolejną ważną zmianą jest wnętrze - to zmieniło się bardzo wyraźnie, a kokpit przypomina teraz nowe modele C4 czy nadchodzącego C5X. Nowy ekran dotykowy ma 10 cali przekątnej, a materiały użyte do wykończenia wnętrza są lepszej jakości.

Citroen C5 Aircross po liftingu (2022)

i

Autor: Citroen Citroen C5 Aircross po liftingu (2022)

Citroen zapewnia, że kluczowe wartości takie jak komfort i wygoda nie uległy zmianie, a C5 Aircross pozostanie jednym z najbardziej komfortowych samochodów w swoim segmencie. Ma to być możliwe m.in. dzięki zastosowaniu zawieszenia Citroën Advanced Comfort i nowych foteli Citroën Advanced Comfort.

Citroen C5 Aircross po liftingu - kiedy w salonach?

Wygląda na to, że w gamie jednostek napędowych nic się nie zmieni, a klienci będą mogli zamawiać samochody z silnikiem benzynowym, diesla lub z hybrydowym układem napędowym. Auta pojawią się w polskich salonach w tym roku, ale dokładna data nie została jeszcze wskazana.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE