Debiutuje Volvo C40 Recharge. Ma wbudowane funkcje Google i kupisz je tylko przez internet

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Volvo do 2030 roku zrezygnuje z silników spalinowych, a tu kolejna depesza ze Szwecji. Tym razem dotyczy Volvo C40 Recharge. Nowy model jest w pełni elektryczny, przy jego produkcji nie użyto ani grama skóry i będzie można kupić tylko przez internet. Ten odważny ruch marki przybrał formę zgrabnego crossovera-coupe o mocy 408 KM.

Szwedzi przyspieszają tempa - dosłownie i w przenośni. Po pierwsze, Volvo zamierza zrezygnować całkowicie z silników spalinowych do 2030 roku. Po drugie, nowy model C40 Recharge jest piekielnie szybki, jak na miejskiego crossovera. Potężna moc 408 KM, odważne deklaracje marki i nowy model sprzedaży sprawiają, że Volvo naprawdę stawia wszystko na jedną kartę.

Sprawdź: Nowe auta Volvo od 2030 roku TYLKO elektryczne! Do tego dostępne wyłącznie przez internet!

Czytając komunikat o nowym Volvo C40 Recharge, widzimy że ma to być rewolucyjny model i jasna deklaracja producenta. Chodzi rzecz jasna o ekologię, która ma tu niejedno znaczenie. Z jednej strony mamy w pełni elektryczny napęd, z drugiej zaś produkcję przyjazną dla środowiska i rezygnację z użycia skóry. Tak, nie ma jej nawet na kierownicy.

Volvo C40 Recharge
Autor: Volvo Volvo C40 Recharge

Niektórych klientów bardziej będą obchodzić jednak suche dane. Nowy, szwedzki crossover może się pochwalić imponującymi danymi technicznymi. Sprint do 100 km/h ma trwać 4,9 sekundy, a zasięg to 420 km. Ładowanie z mocą 150 kW pozwoli naładować akumulatory do 80% w czasie 40 minut. Volvo C40 Recharge bazuje na XC40 T8 Recharge - wiemy zatem, że silniki znajdą się na obu osiach.

Volvo C40 Recharge - nowinki techniczne

Volvo chwali się, że samochód ma wbudowane funkcje Google, nie wyłączając asystenta głosowego. Obsługa ma być intuicyjna i prosta, a wnętrze przypomina to, które znamy już z modelu XC40, z tą różnicą że nie znajdziemy tu ani skrawka naturalnej skóry. Z nowinek - pojawiły się reflektory pikselowe, jeszcze skuteczniej wycinające z pola świecenia inne pojazdy.

Kupisz je tylko online

Sprzedaż? Tylko przez internet. Tak ma wyglądać model sprzedaży Volvo, a C40 Recharge go zapoczątkuje. Szwedzi chcą oferować gotowe konfiguracje i wersje, dostępne przede wszystkim w wynajmie długoterminowym. W racie mają się zawierać kompleksowe usługi, z wypożyczeniem ładowarki włącznie. Volvo chce pokazywać swoje samochody w małych butikach i pozwolić klientom zdecydować o zakupie z poziomu własnej kanapy, we własnym domu. Czy ten model się sprawdzi, dowiemy się już w ciągu najbliższych paru lat.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze